Pomysł zdobycia Polski przed rosyjskimi atakami rakietowymi i dronami na Ukrainę wydaje się słuszny nabiera tempa bertiv . Okrema, taka możliwość jest przewidziana w bezpiecznym obszarze pomiędzy krajami, a strona polska zamierza zniszczyć zapasy żywności na równych częściach NATO.
O tym, jak nadmiar rakiet mógłby pomóc Polsce, aby mogę sprawdzić w najbliższej przyszłości konkretne decyzje, och, – z materiału RBC-Ukraina.
Zmist
- Czy powinniśmy wystrzelić więcej rakiet? O tym co powiedzieli Zełenski i Tusk
- W Patriocie do F-16. Jak mogłoby wyglądać „zamknięcie nieba” nad zachodem słońca na Ukrainie
- Czas zdobyć NATO i poczekać na pozytywną decyzję
Czy powinniśmy częściej strzelać rakietami? O tym, co powiedzieli Zełenski i Tusk
W drodze na szczyt NATO w Waszyngtonie Prezydent Wołodymyr Zełenski złożył wizytę w Polsce. A na konferencji prasowej z premierem Donaldem Tuskiem głosowali za podpisaniem bezpiecznego porozumienia.
Mówi się m.in. o opracowaniu mechanizmu, dzięki któremu strona polska będzie mogła zestrzelić rosyjskie rakiety w powietrzu nad Ukrainą.
< p>„Mam nadzieję, że nasze zespoły i zespoły ministerstw obrony wraz z naszym personelem wojskowym dokładnie przeanalizują, w jaki sposób możemy szybko wdrożyć ten punkt naszej własności” – powiedział.< /p>
Uzgodniono, że Ukraina i Polska wraz ze swoimi partnerami zajmą się gromadzeniem rakiet i dronów wystrzelonych bezpośrednio z Polski, „przy zachowaniu niezbędnych procedur ustanowionych przez mocarstwa i odpowiednie organizacje”.
Tusk stwierdził, że strona polska boleśnie postawiła Do czyjego jedzenia? Po tych słowach sama Polska jako pierwsza zaczęła rozmawiać z Ukrainą o możliwości zestrzelenia dronów i rakiet.
„Długo rozmawialiśmy o tym pomyśle, który narodził się w Polsce, o reakcji NATO na ataki, jeśli chodzi o rakiety i drony, które znajdują się bezpośrednio na tyłach Polski, ale nadal znajdują się nad Ukrainą… To. wydaje się absolutnie logiczne” – dodał.< /p>
< em>Zdjęcie: Donald Tusk przyznaje, że Polska będzie nadal ostrzeliwać rakietami nad Ukrainą (president.gov.ua)
Wyraził także potrzebę jasnej koordynacji w ramach Sojuszu, gdyż takie działania przyczynią się do wzmocnienia sojuszników. W interesie Polski i Ukrainy leży, aby wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa były wspierane przez solidarność międzynarodową.
Obecna retoryka pokazuje zmianę podejścia. Wcześniej podczas zmasowanych ataków Polska uniosła swoje F-16 i mówiła o diabelskiej „napiętej nocy”, teraz wydaje się, że naszym zamiarem jest działać bardziej zdecydowanie. Zdaniem Tuska, jemu i prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie nie będzie łatwo angażować partnerów z NATO. Zastanówmy się, jak zorganizować przepełnienie nad Ukrainą.
Obecny minister obrony narodowej i ekspert ds. bezpieczeństwa żywnościowego Janusz Onyszkiewicz przyznał, że na szczycie NATO, który od tych dni odbywa się w Waszyngtonie, może zaistnieć konieczność stagnacji sojuszniczych funkcji UZP. Zależy mi oczywiście na wszelkich niezbędnych decyzjach politycznych i dostępie do nowych informacji na temat sytuacji na ukraińskim niebie.
Przedstawiciel Departamentu Stanu USA Matthew Miller pozwolił wcześniej omówić temat w rozmowie Proszę zaakceptować zdolność Polski do inicjowania.
Kerivnik do Centrum Badań Wojskowo-Politycznych Oleksandr Musienko z góry nazywa to wyjątkową przysługą wobec samej Polski.
„W tym kontekście omówimy, w jaki inny sposób można ulepszyć ukraiński system PPO. Myślę, że za rok inwestuje się w kompleksowy sposób przygotowania krawędzi, aby były gotowe przed rozpoczęciem działań, aby NATO zrozumiało, że pozycja przynajmniej Ukrainy i Polski jest gotowa do zestrzelenia rosyjskich rakiet” – RBC-Ukraina .
Różne odżywianie – jak można je zrealizować w głębi terytorium Ukrainy.
Od Patriota po F-16. Jak mogłoby wyglądać „zamknięcie nieba” nad zachodem słońca na Ukrainie
Oficjalny Kijów z 2022 r., wzywający do utworzenia strefy oczyszczonej. Partnerzy nie odważyli się dać przewagi punktowej sile obrony przeciwlotniczej. Przez dwa lata potencjał jest znaczny, siły PPO są w stanie zestrzelić większość dronów i rakiet, ale niestety nie wszystkie.
Poszukiwania innych opcji będą kontynuowane. W terenie polski oficer rzeczny MZS Paweł Wroński potwierdził, że Ukraina była zmuszona zastosować dodatkowe wsparcie w przypadku przepełnienia rakiet. Jego słowami Rosjanie rozpoczęli brutalny incydent, gdy rosyjska rakieta spędziła 39 sekund w polskiej przestrzeni powietrznej.
Vin zauważył również, że nabycie polskiego PPO zostało ocenione pod kątem dziedziczenia. Dlatego naziści pójdą dalej, do jakich umysłów można strzelać rakietami. Stanowczo wyrażaliśmy niemożność fizycznego przekazania Ukrainie systemów rakiet przeciwlotniczych.
Mniej więcej w tym czasie rozpoczęły się dyskusje w NATO. Polska, Wielka Brytania, Francja i Kanada były „za”, Niemcy i USA „przeciw” – podaje niemiecki tabloid Bild.
Fot.: Polska mogłaby „zamknąć” zewnętrzną część Ukrainy na 50 km, ale do tego konieczna byłaby aktywacja system Patriot (wojsko-polskie.pl)
Oficjalnie nie mówimy o jakich funkcjach UZP, które mogłyby być zaangażowane. Obserwator wojskowo-polityczny grupy „Informacja Przeciw” Oleksandr Kowalenko wyraża wielki szacunek: Polska ma kompleksy dalekiego, średniego i małego zasięgu.
„Jak daleko w głąb terytorium Ukrainy mogą one zniknąć ? Która jest godzina na 10-20-30 km, to nie ma znaczenia, żeby naprawdę uporać się z zagrożeniami na ukraińskim niebie, trzeba zatrzymać tego samego Patriota na przykład na 80 km, bo w powietrzu. w odległości 10-20 km od kordonu pojawiają się rosyjskie rakiety, to jest to bardzo rzadkie”, wskazując, że widział świat.
Wyrażenie „bezpośrednio do Polski” moim zdaniem może oznaczać działanie polskich systemów obrony powietrznej przeciwko rakietom zbliżającym się na odległość 30–50 km od kordonu wjazdowego Ukrainy. Co się dzieje z „shahedami”, systemami dalekiego zasięgu, takimi jak Patriot, oczywiście nie da się ich pokonać. A nawet kompleksy o małym i średnim promieniu na dystansie do 20 km.
„Czasami rakiety Kh-101 i aerobalistyczne „Sztylety” lecą na zachodnią Ukrainę. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby polscy Patrioci byli w stanie wyraźnie wykazać wyższość bez użycia PPO „Sztylety” nad Kijowem z nazewnictwa polskich systemów PPO możliwości Polski nie są nieograniczone” – nawet ekspert.
Kolejna kwestia – synchronizacja działań na wysokim poziomie. Bez tego możliwa jest sytuacja, gdy np. rakieta ukraińska trafi w cel polski, a rakieta rosyjska w cel. Problem w tym, że Polska ma ważne podejście do zbliżających się systemów, tak jak nadchodząca Ukraina jest lepsza od kompleksów zrazu Radiańskiego.
Ponieważ temat jest poruszany w obu krajach, prawdopodobne jest, że dyskusja przejdzie do praktycznego wdrożenia. Oczywiste jest, że oczekuje się podjęcia tych kroków i można je teraz rozpocząć. „Podziękujecie mi za wszystko, co jest przygotowywane” – szanuje Kovalenko.
Według Musienki mechanizm można wdrożyć na dwa sposoby. Najbardziej efektywne jest użycie polskich F-16. Wystrzeliwują rakiety typu tam i z powrotem o zasięgu około 100 km.
„Chciałbym, żeby udar kapłański mógł zostać nieotwarty przez Ukraińca. Nichoy to nie Bachy, yaksho do Zeroda, z zardzewiałym, mi do tsoye ydemo, chcę dla nas członka NATO IT ISTORIA. 16 będzie mogło wziąć za patrolowanie niektórych obszarów obwodu lwowskiego obwodu wołyńskiego” – powiedział.
Foto: Polskie F-16 na niebie Ukrainy mogłyby stać się najskuteczniejszą obroną przed dronami i rakietami (wikipedia.org)
Innym sposobem jest przemieszczanie jednostek naziemnych PPO. Wówczas wydaje się możliwe utworzenie na końcu granicy strefy wolnej od pola na głębokości 50–100 km z wykorzystaniem systemu rakietowego obrony powietrznej. „Są dwie drogi, druga jest mi obojętna” – dodało źródło.
Przyszłością jest zdobycie NATO i oczekiwanie na pozytywną decyzję
Eksperci są zgodni: Polska nie pochwala decyzji o zestrzelić drony i rakiety nad Ukrainą bez porozumienia z NATO. I dlatego konieczne jest omówienie tej inicjatywy na spotkaniu.
„Od samego początku przyjęła formę aktywnych konsultacji. Przypominam, że wcześniej Warszawa była wysyłana do Sojuszu z prośbą o wyjaśnienie, jak postępować w przypadku masowych ataków, w tym w przypadku lądowania rakiet od NATO zrozumieć, że konsultacje można przeprowadzić w dobry sposób, co jest korzystne, bo wzmacnia pozycję obu krajów” – powiedział Musienko.
Z tego punktu widzenia negocjacje w ramach NATO skupiają się na dostarczeniu amunicji dla PPO nie tylko Ukrainie, ale także Polsce. A w idealnym przypadku zdobyliby Rumunię, przez którą wcześniej „szaheedy” latały na Reni i Izmail – wyjaśnia Oleksandr Kovalenko.
Ponadto Rosjanie wcześniej podbili połacie Mołdawii, aby dotrzeć do obszarów peryferyjnych. Jest całkiem możliwe, że Rumunia mogłaby pokryć większą część mołdawskiego nieba własnym PPO. Wariacji jest mnóstwo, tak aby partnerzy działali, a nie robili jaja, podgłośniając wino.
Możliwość zestrzelenia rakiet nad Ukrainą zdecydowanie powinna zostać omówiona z Waszyngtonem, wypowiedzi Musienki.
„Nadchodzące dni będą pierwszymi, w których będziemy pracować nad tą sprawą, o ile będzie to możliwe, mam nadzieję rozwiązanie w najbliższej przyszłości. Jakraz z' pojawił się argument nie ze względu na tych, którzy boją się ingerować w Putinowską „czerwoną linię”, – wczoraj Rosję spotkało chciwe zło, które uderzyło w lekarstwa pod Kijowem, – wskazując na wino.
Co istotne, Rosja wielokrotnie wskazywała, że składowanie rakiet nad Ukrainą przez stronę trzecią uczyniłoby ją uczestnikiem konfliktu. Obiekty znajdujące się na ich terytorium uważamy za „uzasadnione cele wojskowe”. Tym samym groźba napływu ludności do Polski może stać się czynnikiem napędowym zarówno dla samego regionu, jak i dla NATO.
Jeśli nie stanie się to dążeniem do objęcia Polski ochroną zbiorową, Kovalenko ma znaczenie.
” W przeciwnym razie będzie to zniszczenie bezprecedensowe. Skoro Polska nikogo nie atakuje i jeśli istnieją mentalności wynikające z artykułu 5, Rosja będzie mogła użyć agresji hybrydowej, aby zaatakować jakikolwiek inny kraj NATO. I Moskwa, odpuszczę. Spróbuję Vaughn pokochać małe „czerwone linie”, teraz jest nowość” – dodał ekspert.
Podczas przygotowywania materiału wzięto pod uwagę: wypowiedzi Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Premiera RP Donalda Tuska, prelegent Do Departamentu Obrony USA Matthew Millera, tekst o bezpieczeństwie, komentarze ekspertów wojskowych Oleksandra Musienki i Oleksandra Kovalenko.
Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RB K-Ukraina w Telegramie.< /p>