Site icon GEO Polityka

Właściciele warrantów PKB zaczęli się jednoczyć w przededniu negocjacji restrukturyzacyjnych

Niektórzy właściciele ukraińskich warrantów PKB zaczęli się utożsamiać w celu stworzenia grupy reprezentującej ich interesy w restrukturyzacji długu państwowego. Poinformował o tym serwis REDD, podając link do źródeł, raporty PE. Posiadaczami warrantów są zarówno fundusze inwestycyjne, jak i fundusze hedgingowe.

►Zasubskrybuj stronę Ministerstwa Finansów na Facebooku: główne aktualności finansowe

Szczegóły< /h3>

Aktywność posiadaczy warrantów nastąpiła po tym, jak Ukraina ogłosiła 1 lipca podczas wezwania inwestorów, że planuje restrukturyzację zarówno swoich suwerennych euroobligacji, jak i warrantów PKB i zakończyć ten proces do 1 września.

Była to najważniejsza wiadomość dla inwestorów w momencie wezwania, ponieważ spodziewali się oni, że kwestia emisji warrantów zostanie rozwiązana nie wcześniej niż w 2025 roku. Ukraiński doradca finansowy Rothschild powiedział podczas rozmowy telefonicznej, że dwustopniowa restrukturyzacja byłaby „nieoptymalna” dla Ukrainy.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli również inwestorom, że negocjacje z właścicielami trwają i istnieje duża szansa na osiągnięcie porozumienia porozumienie.

Restrukturyzacja

Jednak pierwsze i drugie źródło uważają, że osiągnięcie w terminie kompleksowego porozumienia w sprawie restrukturyzacji będzie trudne, biorąc pod uwagę istniejące różnice i złożoność.

W przypadku inwestorów posiadających krzyżowe udziały zarówno w euroobligacjach państwowych, jak i warrantach, kompleksowa restrukturyzacja ma sens, gdyż uwolnione przepływy pieniężne wynikające z potencjalnej wymiany obligacji na warranty mogą zostać wykorzystane przez posiadaczy euroobligacji.

Mniej jasne są jednak korzyści dla posiadaczy jedynie warrantów i znacznych zaplanowanych spłat od 2025 r.

Propozycja rządu

W ramach swojej najnowszej propozycji restrukturyzacyjnej rząd ukraiński zaproponował wycofanie jednej z kluczowych klauzul prawnych chroniących warrantów PKB z dokumentacji państwowych euroobligacji.

Rząd zaproponował, aby nowe obligacje emitowane w wyniku restrukturyzacji nie podlegały „zdarzeniom niewykonania zobowiązania związanym z nakazem”, zgodnie z poprzedni komunikat prasowy rządu -komunikat. Niektóre istniejące ukraińskie obligacje zawierają klauzule typu cross-default odnoszące się do warrantów dotyczących PKB kraju.

Dwa argumenty przedstawione przez ukraińskich doradców podczas wezwania z 1 lipca przeciwko kolejnej pauzie były następujące: program MFW wymaga zakończenia restrukturyzacji, aby zapewnić trwałość długu Ukrainy, co będzie przydatne dla ożywienia gospodarczego, stymulując kapitał prywatny, jak zauważają inwestorzy.

minfin.com.ua

Exit mobile version