Mobilizacja nie dotyczy mężczyzn poniżej 18. roku życia i powyżej 60. roku życia, jednak istnieją pewne niuanse.
O nas Tę informację podał Znaj.ua, raporty URA-Inform.
Na Ukrainie trwa zarówno stan wojenny, jak i mobilizacja. Wszyscy wiedzą, że maksymalny próg poboru wynosi: 60 lat. Pojawiła się jednak informacja, że w TCC będą musieli stawić się mężczyźni, którzy ukończyli 60. rok życia.
Według informacji, mężczyźni, którzy ukończyli 60. rok życia, w przypadku przekroczenia granicy będą musieli stawić się w TCC granica. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na granicy, warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć przed wyjazdem.
W przypadku mężczyzn powyżej 60. roku życia ważne jest wyrejestrowanie się ze służby wojskowej. Można to zrobić w TCC i SP. Prawnik wyjaśnił, że bez tego dokumentu wyjazd za granicę może okazać się niemożliwy. Rejestracja wojskowa stanowi potwierdzenie, że dana osoba nie podlega mobilizacji, co znacznie upraszcza procedurę przekraczania granicy.
Na granicy możesz zostać poproszony o przedstawienie dokumentów tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego wykreślenie z rejestracji wojskowej. Jak zauważył prawnik, zależy to od konkretnego celnika, jednak należy być przygotowanym na rozwój sytuacji.
Przepisy jasno określają warunki, na jakich można opuścić stan. Główne powody to:
&8212; uznanie osoby za niezdolną do służby wojskowej, nawet w czasie stanu wojennego;
&8212; przyznająca odroczenie prawa do wyjazdu za granicę.
Przedstawiciel Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Andriej Demczenko zauważył, że ustawa zabrania wyjazdów za granicę mężczyznom odbywającym służbę wojskową, nawet jeśli posiadają podwójne obywatelstwo.
Przypominamy, że już wcześniej informowaliśmy o tym, jak często Ukraińcy muszą przechodzić szkolenie wojskowe i wojskowe: wyjaśnienie z Ministerstwo Obrony.