Site icon GEO Polityka

Jak szybko schłodzić wnętrze samochodu bez klimatyzacji: wystarczy skorzystać z tego przycisku

Twitter LinkedIn

Lato to nie tylko długo wyczekiwane słoneczne dni, ale także upały, które sprawiają, że prowadzenie samochodu staje się prawdziwym wyzwaniem .

Taką informację podał U-news, podaje URA-Inform.  

W palącym słońcu wnętrze samochodu szybko się nagrzewa, powodując dyskomfort dla kierowcy i pasażerów. W tej sytuacji większość kierowców polega na klimatyzacji, nie zdając sobie sprawy, że istnieje skuteczniejszy sposób na schłodzenie wnętrza – za pomocą przycisku recyrkulacji powietrza na desce rozdzielczej.

Ten dyskretny przycisk, oznaczony małą strzałką w okręgu i ikoną przedstawiającą wnętrze pojazdu, pozwala znacznie szybciej i efektywniej schłodzić wnętrze. Po włączeniu recyrkulacji system rozpoczyna cyrkulację już schłodzonego powietrza wewnątrz samochodu, co zapobiega pobieraniu gorącego powietrza z zewnątrz.

Przedstawiciel UK Car Discount wyjaśnia:

„Przycisk recyrkulacji powietrza to genialne rozwiązanie przyspieszające proces chłodzenia wnętrza samochodu. W upalny, letni dzień, gdy samochód łapie promienie słoneczne, za pomocą tego przycisku niemal natychmiast można stworzyć w kabinie orzeźwiającą atmosferę. Jest to szczególnie przydatne podczas upałów, ponieważ pozwala kierowcom i pasażerom wsiąść do chłodnego samochodu bez konieczności czekania, aż klimatyzacja zacznie skutecznie działać.”

Korzystanie z przycisku recyrkulacji powietrza nie tylko chłodzi kabinę szybciej, ale także pomaga oszczędzać paliwo. Faktem jest, że klimatyzator, który działa poprzez zasysanie gorącego powietrza z zewnątrz, jest zmuszony zużywać więcej energii na jego schłodzenie. W rezultacie silnik pracuje pod zwiększonym obciążeniem, co prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa.

Włączając recyrkulację można znacznie zmniejszyć to obciążenie i zaoszczędzić na paliwie, co jest szczególnie ważne dla posiadaczy benzyny i samochody z silnikiem Diesla w obliczu rosnących cen paliwa.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, które urządzenia „pożerają ” jedna czwarta prądu w domach: odpowiedź zaskoczy wielu.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version