Członek Bundestagu skrytykował rząd za wyprzedanie rezerw państwowych pierwszej kryptowaluty. Parlamentarzysta przekonuje, że nie tylko zwiększa to zmienność rynku kryptowalut, ale także ogranicza możliwości dywersyfikacji aktywów skarbowych i zabezpieczenia się przed inflacją.
Joana Cotar stwierdziła, że za krótkowzroczne uważa działania rządu mające na celu sprzedaż majątku skonfiskowanego twórcom nielegalnego serwisu streamingowego Movie2k. Przypomniała, że w Stanach Zjednoczonych bitcoin jest postrzegany jako strategiczna waluta rezerwowa i wezwała urzędników państwowych, aby zamiast rozwiązywać doraźne problemy finansowe, uznali współpracę wojskowo-techniczną za narodowy atut strategiczny.
„Poszczególnym osobom, rządom i politykom trudno jest w pełni zrozumieć zalety Bitcoina. Podobnie jak trudno zrozumieć, jakie korzyści można uzyskać z efektywnego wykorzystania zasobu cyfrowego. Dobrze przemyślana strategia Bitcoin może zmienić rozwój kraju i zapewnić dobrobyt gospodarczy oraz podstawowe wolności jego obywatelom. „Wzywam Państwa do powstrzymania się od pochopnego pozbycia się rządowych bitcoinów” – powiedział Cotard.
Polityk podkreśliła, że popiera potrzebę zwalczania potencjalnych zagrożeń, takich jak pranie pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków, z wykorzystaniem aktywów cyfrowych. Uważa jednak, że walka z potencjalnymi przestępstwami nie powinna prowadzić do tłumienia innowacji.
Od 14 czerwca do 4 lipca rząd Niemiec wycofał z rezerw państwowych 3820 BTC.
Wcześniej dyrektor generalny Bitcoin Magazine David Bailey powiedział, że w wyniku niekompetencji urzędników budżet USA stracił na pierwszej kryptowalutie ponad 12 miliardów dolarów. Dziennikarz twierdzi, że w bilansie USA powinno być obecnie co najmniej 400 000 BTC (ponad 26 miliardów dolarów). Zamiast tego jednak obecna administracja „zagarnęła do kieszeni bogactwo przyszłych pokoleń”.
Источник: bits.media