Anglia pokonała Szwajcarię w rzutach karnych i awansowała do półfinału Euro 2024 (wideo)

Drużyna Garetha Southgate'a w meczu towarzyskim zmierzy się ze zwycięzcą pary Holandia-Turcja półfinały.

Reprezentacja Anglii pokonała reprezentację Szwajcarii w meczu ćwierćfinałowym Euro 2024. Główny i dodatkowy czas spotkania na Dusseldorf Arena w Dusseldorfie zakończył się wynikiem 1:1, a w rzutach karnych Anglicy byli celniejsi – 5:3.

W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych okazji do zdobycia gola, a obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę. Podopieczni Garetha Southgate'a częściej posiadali piłkę, ale bez większego zagrożenia dla przeciwnika.

Po przerwie kibice rzeczywiście zdobyli kilka bramek. Szwajcaria objęła prowadzenie w 75. minucie. Dan Ndoye dośrodkował z prawego skrzydła pola karnego, angielski obrońca John Stones skorygował piłkę w dalszy słupek, gdzie upadając Brel Embolo zamienił ją w pustą siatkę.

“Trzy Lwy” wróciły bardzo szybko. W 80. minucie Bukayo Saka przesunął się na środek z prawego skrzydła i celnie strzelił w dalszy róg spoza pola karnego.

Główny czas meczu zakończył się remisem – 1:1. W związku z tym doszło do dogrywki, w której nie padła żadna bramka. W 117. minucie szwajcarski weteran Xherdan Shaqiri, który wszedł na boisko z ławki, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę.

W ten sposób wyłoniono zwycięzcę biletu do półfinału. rzut karny. Anglicy wykorzystali wszystkie pięć swoich strzałów – bramki zdobyli Cole Palmer, Jude Bellingham, Bukayo Saka, Ivan Toney i Trent Alexander-Arnold.

Zespół Murata Yakina nie trafił już przy pierwszym strzale – strzał Manuela Akanjiego obronił bramkarz drużyny przeciwnej Jordan Pickford. Potem celne próby Fabiana Schera, Xherdana Shaqiriego i Zekiego Amdouniego nie wystarczyły, aby wygrać w rzutach karnych i awansować do półfinału Mistrzostw Europy.

Recenzja meczu Anglia – Szwajcaria

Zostaną dodane wkrótce.

Zwycięzca meczu Anglia – Szwajcaria w półfinale Euro 2024 spotka się ze zwycięzcą Holandii – Mecz Turcji, który również odbędzie się 6 lipca (start – o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Tekst transmisja online meczu Holandia – Turcja jest dostępne na naszej stronie.

Przypomnijmy, że w kolejnym półfinale Mistrzostw Europy – 2024 zmierzą się reprezentacje Hiszpanii i Francji, które w 1/4 finału wyeliminowały z turnieju Niemcy i Portugalię odpowiednio.

Materiał ukazał się przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.< /strong>