Messi nie wykorzystał rzutu karnego: Argentyna dramatycznie dotarła do półfinału Copa America (wideo)

Leo nie wykorzystał swojego strzału w rzutach karnych, ale to nie pomogło zapobiegać „albiceleste” awansować do kolejnego etapu.

Reprezentacja Argentyny po zaciętej walce pokonała w ćwierćfinale reprezentację Ekwadoru mocnej pozycji Copa America 2024.

Główny czas meczu w Houston zakończył się wynikiem 1:1, a w rzutach karnych piłkarze Albiceleste byli bardziej celni (4:2).

Zespół Lionela Scaloni objął prowadzenie w 35. minucie meczu – bramkę zdobył Lisandro Martinez po podaniu Alexisa McAllistera.< /p>

Po przerwie Ekwadorczycy mieli doskonałą szansę na odrobienie strat, jednak w 62. minucie meczu Enner Valencia nie wykorzystał rzutu karnego.

Jednak w doliczonym czasie gry, w 90+2. minuta drużynie Ekwadoru udało się zdobyć bramkę po precyzyjnym strzale Kevina Rodrigueza, któremu asystował John Yeboah.

Zgodnie z regulaminem turnieju, w przypadku remisu w regulaminowym czasie meczu play-off, drużyny niezwłocznie przystępują do serii rzutów karnych. Dla Argentyńczyków jako pierwszy oddał strzał Lionel Messi, jednak nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę.

Nie przeszkodziło to jednak obecnym mistrzom świata w awansie do półfinału. Ekwadorczycy nie wykorzystali rzutów karnych Angela Meny i Alana Mindy, podczas gdy Argentyńczycy strzelili pozostałe cztery strzały – Julian Alvarez, Alexis McAllister, Gonzalo Montiel i Nicolas Otamendi byli celni.

Przegląd meczu Argentyna – Ekwador< /strong>

W półfinale Argentyna zagra 10 lipca ze zwycięzcą Wenezueli – meczu Kanady, który odbędzie się w sobotę 6 lipca.

Drugiego półfinalisty Copa America 2024 wybiorą zwycięzcy par Kolumbia – Panama i Urugwaj – Brazylia.