Hiszpania w ostatnich minutach dogrywki wyrwała Niemcom miejsce w półfinale Euro 2024 (wideo)

W półfinale Hiszpanie zagrają ze zwycięzcą meczu pomiędzy Portugalią a Francją.

Reprezentacja Hiszpanii pokonała reprezentację Niemiec w meczu 1/4 finału < strong>Euro 2024 w piłce nożnej. Główny czas spotkania na Stuttgart Arena w Stuttgarcie zakończył się wynikiem 1:1, a w dogrywkach Red Fury zdobył zwycięskiego gola – 2:1 . p>

Już na początku meczu „Czerwona Furia” straciła jednego ze swoich najważniejszych zawodników – Toni Kroos dotkliwie sfaulował Pedriego, którego w 8. minucie z powodu kontuzji zastąpił Dani Olmo.

Dla kontrastu, ze względu na nieustępliwą walkę, w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnych bramek.

Po przerwie zespół Luisa de la Fuente objął prowadzenie. W 52. minucie Lamin Yamal z prawej flanki podał w pole karne Niemiec, gdzie Olmo jednym dotknięciem posłał piłkę w lewy dolny róg.

Po stracie bramki podopieczni Juliana Nagelsmanna zaczęli znacznie aktywniej atakować i stworzyli kilka dobrych okazji na bramkę hiszpańskiej drużyny. W 76. minucie Niklas Füllkrug uzupełnił podanie Floriana Wirtza z prawej flanki strzałem, który trafił w słupek.

Bundesteam w dalszym ciągu wywierała presję na bramkę przeciwnika i osiągnęła to, czego chciała. W 89. minucie Maximilian Mittelstadtdośrodkował z lewej flanki, a Joshua Kimmich głową skierował piłkę w środek, gdzie Wirtz natychmiast uderzył w dalszy róg.

Tym samym główny czas meczu zakończył się remisem 1:1 i w związku z tym doszło do dogrywki. Tam zespołom do samego końca nie udało się zdobyć bramki. Kiedy wydawało się, że wszystko rozstrzygną rzuty karne, Hiszpanie strzelili zwycięskiego gola.

W 119. minucie Mikel Merino głową dośrodkował z lewej flanki Olmo.

< iframe class="leniwe ładowanie" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=24952917&lang=ru"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość="500" loading="lazy" scrolling= "nie" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Niemcy próbowali uciec i przypuścili ostateczny atak na bramę przeciwnika. W 120+6. minucie hiszpański obrońca Dani Carvajal zdobył drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska za faul w meczu z Jamalem Musialą.

Gospodarze Mistrzostw Europy po raz drugi jednak nie zdołali odzyskać zwycięstwa . Hiszpania pierwszym półfinalistą Euro 2024.

Recenzja meczu Hiszpania – Niemcy

Hiszpania w półfinale Euro 2024 zmierzy się ze zwycięzcą meczu Portugalia – Francja, który również odbędzie się 5 lipca (start o 22 :00 czasu kijowskiego).

Tekst transmisja online meczu Portugalia – Francja dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Materiał został wydany przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.