Switolina po zaciętej walce wyszła z kręgu startowego Wimbledonu 2024

Łącznie do drugiej rundy Wimbledonu przeszło pięć Ukrainek.

Ukraińska tenisistka Elina Svitolina z sukcesem rozpoczęła swój występ w grze pojedynczej na Wimbledonie 2024.

Na początku głównym remisem Svitolina (nr 21 WTA) w dramatycznym meczu pokonała Polkę Magdę Linett (nr 44 WTA).

Walka miała odbyć się we wtorek, 2 lipca, ale ze względu na deszcz została przełożona na środę. Dziś mecz również został przełożony, a następnie przerwany w pierwszym secie.

W rezultacie konfrontacja trwała 2 godziny 40 minut. Elina wygrała pierwszego seta, drugiego przegrała w tie-breaku, ale potrafiła wygrać decydującego trzeciego seta – 7:5, 6:7, 6:3.

W kolejnej rundzie Svitolina zmierzy się z Niemka Jule Niemeyer (90. miejsce w WTA).

Warto zaznaczyć, że pięciu Ukraińców przeszło do drugiej rundy Wimbledonu 2024. Oprócz Switoliny do pierwszej rundy majora na trawie przeszły także Dayana Yastremskaya, Marta Kostyuk, Daria Snigur i Julia Starodubtseva. To nowy rekord kraju w turniejach Wielkiego Szlema.

W sumie ośmiu tenisistek reprezentowało Ukrainę w głównym losowaniu gry pojedynczej kobiet na tegorocznym Wimbledonie, co jest również rekordem kraju. Trzej z nich – Łesja Tsurenko, Angelina Kalinina i Ekaterina Beindl – nie dostały się do drugiej rundy.

Z kim Ukraińcy zmierzą się w 1/32 finału Wimbledonu 2024

Daria Snigur (Ukraina) – Elena Ostapenko (Łotwa)

Elina Svitolina (Ukraina) – Jule Niemeyer (Niemcy)

Julia Starodubtseva (Ukraina) – Lulu San (Nowa Zelandia)

Dayana Yastremskaya (Ukraina) – Varvara Gracheva (Francja)

Marta Kostyuk (Ukraina) – Daria Sewilla (Australia)

Wimbledon Losowanie główne 2024 potrwa od 1 do 14 lipca. W zeszłym roku czeska tenisistka Marketa Vondrousova zwyciężyła w turnieju Wielkiego Szlema. To z nią Switolina przegrała w półfinale, uzyskując najlepszy wynik wśród Ukraińców.