Pszczoła użądliła mężczyznę prosto w oko: co się z nim stało (zdjęcie)

Udokumentowano tylko kilka takich przypadków.

< p>W jednym z niewielu udokumentowanych medycznie przypadków na świecie mężczyzna z Filadelfii został użądlony przez pszczołę bezpośrednio w gałkę oczną, co spowodowało poważne konsekwencje.

Raportuje Oddity Central.

>

55-letni Amerykanin zgłosił się na oddział ratunkowy ze skargą na gwałtowne pogorszenie widzenia i ból prawego oka po użądleniu przez pszczołę w gałkę oczną dwa dni wcześniej. Pacjent powiedział lekarzom, że natychmiast po użądleniu udał się do szpitala, gdzie usunięto mu użądlenie przez pszczołę z oka i odesłano do domu. Okazało się jednak, że niespecjalnie się spisali, a kawałek żądła pozostał w gałce ocznej mężczyzny.

Badając jego prawe oko dwa dni po użądleniu przez pszczołę, eksperci okuliści odkryli, że było ono opuchnięte, ze stanem zapalnym i przekrwione, a krew wyraźnie gromadziła się w dolnej części tęczówki. Mężczyzna również odczuwał silny ból, a szybkie badanie wykazało, że jego wzrok pogorszył się do tego stopnia, że ​​ledwo mógł policzyć palce.

Po zbadaniu gałki ocznej mężczyzny za pomocą lampy szczelinowej, mikroskopu z końcówką przy jasnym świetle lekarze byli w stanie wykryć problem – ostry fragment użądlenia na granicy rogówki i białka oka. Wyciągnęli go specjalną pęsetą okulistyczną i przepisali miejscowe krople do oczu antybakteryjne i prednizolon.

Stan mężczyzny nie poprawił się od razu, ale lekarze podali, że po pięciu miesiącach obserwacji jego wzrok poprawił się do 20/25. Nie są znane szczegóły, w jaki sposób mężczyźnie udało się ugryźć w gałkę oczną, można jednak przypuszczać, że miał wyjątkowego pecha, gdyż takie wypadki zdarzają się niezwykle rzadko, a w literaturze naukowej jest tylko kilka udokumentowanych przypadków.

Przypomnijmy, że sześciu rybakówpiło z butelek znalezionych w morzu. W rezultacie czterech marynarzy zginęło, a dwóch kolejnych jest w poważnym stanie po wypiciu nieznanego płynu.