Turcja pokonała Austrię w 1/8 finału Euro 2024 najszybszym golem w historii play-offów Mistrzostw Europy (wideo)

Drużyna Vincenzo Montelli została ostatnim uczestnikiem ćwierćfinału, w którym zagra z Holandią.

Reprezentacja Turcji pokonała Austrię w meczu 1/8 finału Euro 2024 w piłce nożnej. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 1:2.

Zespół Vincenzo Montelliego objął prowadzenie już w pierwszej minucie konfrontacji. Po rzucie rożnym Ardy Guler, turecki obrońca Merih Demiral wykorzystał odbicie piłki i celnie strzelił pod poprzeczkę.

Stało się to w 58. sekundzie meczu. Gol ten stał się najszybszym w historii play-offów mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Austria próbowała odrobić straty, ale na początku drugiej połowy po raz drugi spudłowała. W 59. minucie Güler ponownie oddał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Demiral wygrał wyzwanie i głową skierował piłkę do bramki, zdobywając tym samym podwójną bramkę.

Wkrótce drużyna Ralfa Rangnicka zmniejszyła różnicę w wynikach. W 66. minucie Michael Gregorić zamknął obronę Stefana Poscha jednym dotknięciem w dalszy słupek.

W ostatnich sekundach meczu Austriacy mieli doskonałą okazję do uratowania się przed porażką i doprowadzenia gry do dogrywki. W 90+5 minucie Christoph Baumgartner głową uderzył głową z bliskiej odległości, ale turecki bramkarz Mert Günok wykonał fantastyczną interwencję, która zapewniła drużynie zwycięstwo i bilet do ćwierćfinału mistrzostw kontynentalnych.

Przegląd meczu Austria – Turcja

W ćwierćfinale Euro 2024 Turcy drużyna zagra z Holandią, która w 1/8 finałupokonała Rumunię (3:0).

Mecz pomiędzy Holandią a Turcją odbędzie się w sobotę lipca 6, w Berlinie. Początek o 22:00 czasu kijowskiego.

Materiał powstał przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.