Reprezentacja Holandii bez problemu pokonała Rumunię w drodze do ćwierćfinału Euro 2024 (wideo)

W 1/4 finału „Oranje”; zagra ze zwycięzcą pary Austria-Turcja.

Reprezentacja Holandii pokonała Rumunię w meczu 1/8 finału piłki nożnej Euro 2024. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się wynikiem 0:3.

Zespół Ronalda Koemana objął prowadzenie w 20. minucie meczu – kiedy Gakpo otrzymał podanie od na lewą flankę pola karnego Xavi Simons i celnie strzelił w najbliższy róg.

Zespoły schodziły na przerwę z minimalną przewagą Pomarańczowych na tablicy wyników. W drugiej połowie Gakpo mógł strzelić podwójną bramkę, ale jego gol w 63. minucie został anulowany z powodu spalonego po przejrzeniu powtórki wideo (VAR).

Jednak pod koniec meczu Holendrom udało się przełożyć swoją całkowitą dominację na boisku na zdobyte bramki. W 83. minucie Gakpo odepchnął Radu Dregushina na lewe skrzydło pola karnego i podał piłkę w środek Doniellowi Malenowi, który musiał strzelić w pustą bramkę.

A w doliczonym czasie gry, w w 90+3 minucie Oranje doprowadziło sprawę do porażki. Malen zdobył podwójną bramkę, kończąc solowe podanie z własnej połowy pola w pole karne Rumunii celnym strzałem w najbliższy róg.

Recenzja meczu Rumunia – Holandia

Zostanie dodana wkrótce.

Holandia w ćwierćfinale Euro 2024 zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Austria – Turcja, który również odbędzie się 2 lipca (start o godz. 22:00 czasu kijowskiego).