Site icon GEO Polityka

Hawaje zmieniły zdanie w sprawie wymagania od firm kryptograficznych licencjonowania usług płatniczych

Hawajski Departament Handlu i Ochrony Konsumentów (DCCA) zwolnił firmy kryptograficzne z wymogu uzyskania środków do prowadzenia działalności gospodarczej w stanie, licencja operatora przekazów pieniężnych (MTL).

Ministerstwo ogłosiło zakończenie projektu badawczego nad kryptowalutą Digital Currency Innovation Lab (DCIL), który rozpoczął się w 2020 roku. Wydawało się, że projekt ma na celu stworzenie lokalnych ram regulacyjnych, które regulowałyby działalność firm pracujących z kryptowalutami. Pod koniec projektu władze Hawajów zdecydowały, że firmy kryptowalutowe nie będą już wymagać licencji MTL do działania na terenie stanu.

DCCA wyjaśniła, że ​​firmy muszą nadal ponosić odpowiedzialność za przestrzeganie wymogów federalnych określonych przez Sieć ds. egzekwowania przestępstw finansowych (FinCEN), amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Agencję Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA ). Ponadto przestrzegaj wymogów dotyczących ochrony konsumentów i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Uzyskanie licencji MLT wymaga znacznych inwestycji i zasobów – wnioskodawcy muszą spełniać minimalne wymagania dotyczące kapitału i biznesplanu. Według kancelarii prawnej Dilendorf wymagania dotyczące MTL różnią się w zależności od stanu, co powoduje wiele niespójności, które zachęcają firmy do priorytetowego traktowania innych stanów.

Komisarz ds. bankowości DCIL, Iris Ikeda, stwierdziła, że ​​ważne jest edukowanie konsumentów na temat zagrożeń związanych z kryptowalutami. Stanie się to teraz głównym przedmiotem zainteresowania DCIL.

W 2022 roku Hawaje zatwierdziły utworzenie grupy roboczej do badania walut cyfrowych i blockchain. Na podstawie wyników badań władze planowały opracować przepisy regulujące aktywa kryptograficzne.

Источник: bits.media

Exit mobile version