Bramkarz reprezentacji Portugalii ustanowił historyczny rekord na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej

Diogo Costa został pierwszym bramkarzem w historii Euro, który nigdy nie stracił bramki w serii kary pomeczowe.

Bramkarz Portugalii Diogo Costa ustanowił wyjątkowy rekord na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

24-latek bramkarz został bohaterem meczu 1/8 finału Euro 2024 przeciwko Słowenii. Costa odbił trzy z trzech strzałów przeciwnika w serii rzutów karnych, co pozwoliło Portugalczykowi przebić się do ćwierćfinału.

W ten sposób Costa zapisał się w historii mistrzostw kontynentalnych . Został pierwszym bramkarzem, który nigdy nie opuścił rzutów karnych na Euro.

Diogo jest także pierwszym bramkarzem w historii Mistrzostw Europy, który obronił trzy strzały w jednym rzutach karnych.

< blockquote class="twitter-tweet">

Diogo Costa jest pierwszą osobą w europejskim zbiorze opowiadań, która utrzymuje trzy kary w chodzeniu.

Nie ma ludzi w Imperium Europejskim lewe zanotowały bardziej niepokojący rzut karny, a wyniosły one tylko trzy.

Również przez 120 minut zachował czyste konto. #EURO2024 pic.twitter.com/i8Qm7XYj4b

— Squawka (@Squawka) 1 lipca 2024

Pamiętaj, że Costa zachował także czyste konto dla reprezentacji Portugalii w regulaminowym czasie gry i dogrywce – mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Pięć minut przed końcem drugiej dogrywki Diogo wykonał wspaniałą obronę, uniemożliwiając słoweńskiemu napastnikowi Benjaminowi Sheshko konwersję jeden na jednego.

p>

W ćwierćfinale Euro -2024 drużyna Roberto Martineza zmierzy się z drużyną Francji, która w 1/8 finału odniosła zwycięstwo nad Belgią (1:0).

Mecz Portugalia – Francja odbędzie się w piątek, 5 lipca. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.