Portugalia pokonała Słowenię w rzutach karnych i awansowała do ćwierćfinału Euro 2024 (wideo)

Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszej dogrywce.

Reprezentacja Portugalii pokonała Słowenię w 1/8 finału Euro 2024 w piłce nożnej. Główny i dodatkowy czas meczu na Frankfurt Arena we Frankfurcie zakończył się wynikiem 0:0, a Portugalczyk triumfował w rzutach karnych.

Niemal przez cały mecz zespół Roberto Martineza utrzymywał inicjatywę, natomiast Słoweńcy dobrze bronili się i skupiali na kontratakach.

Przez 90 minut meczu żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć gola, więc doszło do dogrywki połówki. W 103. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Słoweńców – Vanja Drkusic złapał Diogo Jotę w udo we własnym polu karnym.

Liderowi portugalskiej drużyny Cristiano Ronaldo z 11 metrów nie udało się jednak pokonać słoweńskiego bramkarza Jana Oblaka. Ten moment był niezwykle emocjonujący – po nieudanym strzale KriRo wybuchnął płaczem, a koledzy z drużyny zaczęli go pocieszać.

W drugiej dogrywce Portugalia nadal utrzymywała się przy piłce i szukała okazji do podwyżki strzelił gola, ale sam prawie nie trafił w bramkę. W 115. minucie portugalski weteran Pepe potknął się na własnej połowie boiska, a Benjamin Sheshko wszedł sam na sam z bramkarzem, ale Diogo Costa fenomenalnie obronił.

Tym samym wszystko zakończyło się rzutami karnymi, w których bohaterem został Diogo Costa. Portugalski bramkarz obronił wszystkie trzy strzały Słoweńców z 11 metrów – Josip Ilicic, Jure Balkovec i Benjamin Verbic zawiedli swoją drużynę.

Ale portugalska drużyna zdobyła trzy z trzech rzutów karnych słupkiem -seria meczowa – za nieudane akcje ekstra- Ronaldo zrehabilitował się w połowie, Bruno Fernandes i Bernardo Silva również wykorzystali swoje próby.

Recenzja meczu Portugalia – Słowenia

Portugalia zmierzy się z reprezentacją Francji w ćwierćfinale Euro 2024, która w 1/8 finału odniosła zwycięstwo nad Belgią (1:0).

Przypominamy, że aktualny mistrz Europy zrezygnował już z występów w reprezentacji Włoch, która w 1/8 finałuprzyleciałze Szwajcarii.