Zmiażdżyli przeciwnika: Brazylia odniosła pierwsze zwycięstwo na Copa America 2024 (wideo)

"Seleção" nie pozostawił szansy Paragwajowi.

Reprezentacja Brazylii pokonała drużynę Paragwaju(4:1) w drugiej rundzie grupowej Copa America w 2024 roku.

Seleção zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie, strzelając trzy gole przeciwnikowi.

Pierwszy Lucas Paqueta nie wykorzystał rzutu karnego w 31. minucie, ale cztery minuty później doszedł do siebie i asystował Viniciusowi Juniorowi.

W 43. minucie Savio podwoił prowadzenie Brazylijczyków, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Vinicius Junior strzelił dublet.

Zaraz po przerwie Paragwajczycy zmniejszyli różnicę w wyniku – Omar Alderete strzelił gola w 48. minucie.

Jednak w 65. minucie Brazylia ponownie zdobyła rzut karny i tym razem Paqueta skutecznie wykonała rzut karny.

Paragwaj zakończył ten mecz mniejszością, bo w 81. minucie otrzymał od razu czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie pomocnika Adriana Cubasa.

Recenzja meczu Paragwaj – Brazylia

Dla Brazylijczyków to pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. W pierwszej rundzie „żółto-zielonym” nie udało się pokonać Kostaryki (0:0).

W kolejnym meczu drugiej rundy Grupy D kolumbijska drużyna pokonała Kostarykę (3:0) ).

Tym samym po dwóch rundach Kolumbia (6 punktów) prowadzi w tym kwartecie i przed czasem dotarła do ćwierćfinału. Tak naprawdę Brazylia (4 punkty), wyprzedzając Kostarykę (1) i Paragwaj (0), również zapewniła sobie miejsce w play-offach.

W ostatniej rundzie fazy grupowej Brazylia zagra z Kolumbią, a Kostaryka będzie walczyć z Paragwajem. Obydwa mecze odbędą się 3 lipca.

Przypomnijmy, że Puchar Ameryki 2024 potrwa do 15 lipca. Obecnym posiadaczem trofeum jest reprezentacja Argentyny, która pokonała Brazylię (1:0) w finale Copa America 2021.