Szwajcaria zaskoczyła Włochy i została pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2024 (wideo)

"Squadra Azzurra" nie będzie w stanie obronić tytułu obecnego mistrza Europy.

Drużyna Szwajcarii pokonała reprezentację Włoch w 1/1 8 mecz finałowy Euro 2024 Mecz na stadionie Olympiastadion w Berlinie zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Murata Yakina w każdej połowie strzelał gola przeciwko Squadra Adurra. W 37. minucie Remo Freuler wyprowadził Crusaders na prowadzenie, strzelając w najbliższy róg po dośrodkowaniu Rubena Vargasa z lewej flanki.

Zaraz po przerwie Szwajcarki podwoiły prowadzenie. W 46. minucie Vargas posłał piłkę w dalszy górny róg lewego skrzydła pola karnego.

Zespół Luciano Spallettiego próbował wydostać się z trudnej sytuacji, jednak przeciwnik kilkukrotnie bronił się przez bramkę. W 51. minucie Fabian Scher głową skierował piłkę w słupek własnej bramki na środku pola karnego po podaniu Włochów z prawej flanki.

W 74. minucie Gianluca Scamacca był był bliski zmniejszenia różnicy punktowej swojej drużyny, ale zakończył dośrodkowanie z prawej flanki strzałem w słupek.

Do ostatniego gwizdka Włochom nie udało się zdobyć ani jednego gola. Co ciekawe, Squadra Azzurra przez cały mecz oddała tylko jeden celny strzał.

Recenzja meczu Szwajcaria – Włochy

W ćwierćfinale Euro 2024 Szwajcar zmierzy się ze zwycięzcą meczu 1/8 finału pomiędzy Anglią a Słowacją, który zaplanowano na niedzielę , 30 czerwca.

Tym samym włoska drużyna nie będzie w stanie obronić tytułu obecnego mistrza Europy. Przypomnijmy, że w meczu finałowym Euro 2020, który odbył się latem 2021 roku w związku z pandemią koronawirusa, Squadra Azzurra pokonała Anglię w rzutach karnych na stadionie Wembley w Londynie.

Materiał powstał przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.