Site icon GEO Polityka

Określono wiek, w którym człowiek czuje się najbardziej nieszczęśliwy.

Twitter LinkedIn

Profesor ekonomii David Blanchflower z Dartmouth College (USA) przeprowadził badanie, aby określić, w jakim wieku ludzie czują się najbardziej nieszczęśliwi.< /p>

Ta informacja została przekazana przez Tsn, podaje URA-Inform.  

Po przeanalizowaniu danych ze 132 krajów doszedł do wniosku, że w krajach rozwiniętych szczyt nieszczęścia przypada na wiek 47 lat i dwóch miesięcy, a w krajach rozwijających się – na 48 lat i dwa miesiące. Według Blanchflower poziom szczęścia człowieka zmienia się przez całe życie, wznosząc się i opadając, a najniższy punkt przypada właśnie w tym wieku.

Naukowiec wyjaśnia to narastaniem smutku wraz z wiekiem, kiedy człowiek zdaje sobie sprawę podejścia do starości i ocenia swój dorobek życiowy. W tym okresie wiele osób przestaje cieszyć się znanymi rzeczami i odczuwa rozczarowanie.

Przyczyną może być niezadowolenie ze swojej sytuacji finansowej i brak perspektyw zawodowych. Blanchflower łączy także „wiek nieszczęścia”; z rozpadem więzi społecznych i rozwodami, zauważając, że ludzie, którzy zachowali małżeństwa, są szczęśliwsi niż ci, którzy je rozwiązali. Dodatkowo do 40. roku życia u mężczyzn spada poziom testosteronu, a u kobiet estrogenu, co również wpływa na poziom szczęścia.

Warto zaznaczyć, że ten okres życia często nazywany jest wiekiem średnim kryzys, kiedy ludzie czują się mniej zadowoleni ze swojego życia. Nie rozpaczaj jednak, ponieważ krzywa szczęścia znów zaczyna się podnosić. Według obliczeń Blanchflower wiek największego szczęścia przypada najpierw na 20., a następnie na 70. Z biegiem lat bogactwo materialne i rozwój kariery ustępują miejsca rodzinie, bliskim, ulubionym zajęciom i wypoczynkowi. Człowiek staje się mądrzejszy i szczęśliwszy, odnajdując radość w prostych rzeczach.

Przypomnijmy, że już wcześniej pisaliśmy, jak zrozumieć, że partner zdradza: naukowcy powiedzieli, na co zwrócić uwagę.

Źródło informacji

Exit mobile version