Türkiye odniosło większościowe zwycięstwo nad Czechami i awansowało do play-offów Euro 2024 (wideo)

Od 20. minuty meczu Czesi musieli grać dziesięcioma mężczyzn.

Drużyna Turcja pokonała Czechy w ostatnim meczu trzeciej rundy Grupy F ostatnia część Euro 2024 >. Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu zakończył się wynikiem 1:2.

Już w 20. minucie Czesi byli w mniejszości – dwie żółte kartki zdobył Antonin Barak.

Na początku drugiej połowy Turcy zdołali otworzyć wynik meczu – w 51. minucie bramkę zdobył Hakan Calhanoglu.

Czechy potrafiły nawet odrobić straty w mniejszości – w 66. minucie celny strzał oddał Tomas Soucek.

Rozwiązanie w tej konfrontacji nastąpiło w doliczonym czasie gry, kiedy Cenk Tosun zapewnił drużynie tureckiej zwycięstwo w 90. + 4. minucie.

Recenzja meczu Czechy – Turcja

W innym meczu ostatniej rundy Grupy F gruzińska reprezentacja rewelacyjnie pokonała Portugalię (2:0) i na swoich debiutanckich Mistrzostwach Europy dotarła do play-offów.

Tak więc z tego kwartetu Portugalia (6 punktów – pierwsze miejsce), Turcja (6 punktów – drugie miejsce) i Gruzja (4 punkty – trzecie miejsce) zakwalifikowała się do play-offów. Czechy z jednym punktem zajęły ostatnie miejsce w grupie i pożegnały się z Euro.