„Próbujesz mnie sprowokować”: lider reprezentacji Belgii mówił o remisie z Ukrainą na Euro 2024

Kevin De Bruyne emocjonalnie odpowiedział na pytanie ukraińskiego dziennikarza.< /p>

Kapitan reprezentacji Belgii Kevin De Bruyne skomentował remis (0:0) z reprezentacją Ukrainy w meczu finałowym trzecia runda fazy grupowej Euro 2024.

32-letni pomocnik Manchesteru City emocjonalnie odpowiedział na pytanie dziennikarza Suspilne Sport, odrzucając jego sugestię, jakoby Belgom brakowało chęci do gry w ataku.

„Nie zgadzam się. Myślę, że stworzyliśmy więcej szanse niż ty (Ukraina – uwaga). Wiem, że próbujesz mnie sprowokować.

Ukraina częściej próbowała atakować? Cóż, odpowiedziałeś na pytanie, mieliśmy kilka dobrych okazji? Romelu (Lukaku – ok.) zaatakował, było jeszcze kilka okazji. Dlatego uważam, że zagraliśmy dobrze w ataku.

Zaczęliśmy dobrze, ale po pół godzinie zaczęły się problemy. W drugiej połowie przeciwnik miał kilka okazji. W ostatnich 15 minutach zrozumieli, że Ukraina będzie wywierać presję i atakować, więc naciskali blisko bramki i czekali na kontrataki. W ostatnich 15 minutach staraliśmy się utrzymać piłkę na drugiej połowie boiska i tam grać” – podsumował De Bruyne wynik meczu z Ukrainą.

Przypomnijmy, że w równoległym meczu w ostatniej rundzie Grupy E drużyny Słowacji i Rumunii zanotowały remis (1:1), co zapewniło obu drużynom awans do play-offów.

Wszystkie drużyny kwartetu E zdobyły gola 4 punkty, ale przez najgorszą różnicę bramek Reprezentacja Ukrainy zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z Mistrzostw Europy.

Pozostałe drużyny z grupy E będą kontynuować podróż na Euro 2024. Rumunia awansowała do play-offów z pierwszego miejsca, Belgia z drugiego, a Słowacja z trzeciego.

Wcześniej informowaliśmy, że główny trener reprezentacji Ukrainy Siergiej Rebrow skomentował losowanie reprezentacji Ukrainy z meczem Belgia i wyjazd z Euro 2024.