Mykolenko wyjaśnił, dlaczego poprosił o zmianę w meczu reprezentacji Ukrainy z Belgią na Euro 2024

Niebiesko-żółty obrońca nie dokończył meczu z powodu bólu pleców.

Obrońca reprezentacji Ukrainy Witalij Mykolenko opowiedział, dlaczego poprosił o zmianę w meczu ostatniej 3. rundy rozgrywek fazie grupowejEuro 2024z Belgią.

Po meczu skomentował dla Suspilna Sport, że był zmuszony wcześniej opuścić boisko z powodu bólu pleców. W 58. minucie Witalija zastąpił Aleksander Zinczenko.

Mecz z Belgią był pierwszym meczem Mikołajki na Euro 2024. Z powodu kontuzji opuścił spotkania z Rumunią i Słowacją, ale w meczu z Belgami znalazł się w wyjściowym składzie „niebiesko-żółtych”.

„Poczułem lekki ból w Rozumiem, że nie grałem przez długi czas – to normalne, gdy coś boli po dwóch miesiącach nie grania. Wiedziałem, że jest Zinchenko, który może wyjść i pomóc w tym meczu – Ja natychmiast poprosił o zastępstwo. Trudno było mi zrobić to, co musiałem zrobić” – powiedział Mikolenko.

Reprezentacja Ukrainy remisowała z Belgia (0:0) . W równoległym meczu ostatniej rundy Grupy E reprezentacje Słowacji i Rumunii zremisowały (1:1).

Wszystkie drużyny Kwartetu E zdobyły 4 punkty, ale ze względu na gorszą różnicę bramek i straconych goli reprezentacja Ukrainy zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z mistrzostw Europy.

Pozostałe reprezentacje Grupy E będą kontynuować podróż na Euro 2024. Rumunia awansowała do play-offów z pierwszego miejsca, Belgia z drugiego, a Słowacja z trzeciego.

Wcześniej informowaliśmy, że główny trener reprezentacji Ukrainy Siergiej Rebrow skomentował losowanie reprezentacji Ukrainy z meczem Belgia i wyjazd na Euro 2024.

Przypominamy, że na podstawie wyników fazy grupowej wszystkie pary 1/8 finału Euro 2024 zostały znane.