Gruzja rewelacyjnie pokonała Portugalię z Ronaldo i zapewniła sobie historyczny awans do play-offów Euro (wideo)

Drużyna Gruzji awansowała z grupy podczas debiutanckich Mistrzostw Europy

Drużyny Gruzjipokonały Portugalię w meczu ostatniej kolejki grupy F finałowej części Euro 2024 mocny>. Mecz na AufSchalke Arena w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 2:0.

Aby zdobyć bilet do play-offów, Gruzini musieli ten mecz wygrać. Z kolei Portugalia po dwóch zwycięstwach na początku turnieju zapewniła sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

Zespół Williego Sagnola poradził sobie ze swoim zadaniem znakomicie. Już w 2. minucie meczu, po przecięciu portugalskiej obrony, Chwicza Kwaratskhelia wbiegła w pole karne i celnie strzeliła w dalszy róg.

W drugiej połowie Gruzja umocniła swoją przewagę – podwyżkę wykorzystał Georges Mikautadze kara. Przynajmniej Portugalczykowi nie udało się zmniejszyć różnicy w punktacji.

Gwiazda reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo wszedł na mecz w wyjściowym składzie i spędził na boisku 66 minut, po czym zastąpił go Gonçalo Ramos.

Recenzja meczu Gruzja – Portugalia

< iframe class="lazy loading" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=24032237&lang=ru"frameborder="0 " szerokość="100%" wysokość="500" loading="lazy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

W kolejnym meczu ostatniej rundy grupy F reprezentacja Turcji w większości zwycięstwa nad Czechami (2:1).

Tym samym z tego kwartetu do play-offów weszły Portugalia (6 punktów – pierwsze miejsce), Turcja (6 punktów – drugie miejsce) i Gruzja (4 punkty – trzecie miejsce). Czechy z jednym punktem zajęły ostatnie miejsce w grupie i pożegnały się z Euro.

Przypomnijmy, że dla gruzińskiej drużyny jest to debiut w mistrzostwach Europy i pierwszy w historii występ w fazie play-off turnieju kontynentalnego.