Słowacja i Rumunia zremisowały, wychodząc z grupy ukraińskiej w 1/8 finału Euro 2024 (wideo)

Zespoły wymieniły się bramkami i uzyskały wynik pasujący każdemu z nich.

Reprezentacje Słowacji i Rumuni zremisowały w meczu ostatniej, trzeciej rundy Grupy E ostatniej rundy rozgrywek Euro 2024. Mecz na Frankfurt Arena we Frankfurcie zakończył się wynikiem 1:1.

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że remis doprowadzi obie drużyny do play-offy mistrzostw Europy. Tym wynikiem konfrontacja zakończyła się.

W 24. minucie Ondrej Duda wyprowadził Słowaków na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Rumuni wyrównali – w 37. minucie Rezvan Marin wykorzystał rzut karny. Zespoły nie zdobyły już więcej bramek.

Recenzja meczu Słowacja – Rumunia

W równoległym meczu ostatniej rundy grupy E ukraińska drużyna remisowała z Belgią (0:0).

A zatem każda drużyna Quartetu E zdobyła po 4 punkty, jednak drużyna Ukrainy w wyniku najgorszej różnicy bramek zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z Mistrzostw Europy.

Rumunia na pierwszym miejscu awansowała do play-offów, Belgia na drugim miejscu, a Słowacja na trzecim.