Włochy w ostatnich sekundach zremisowały z Chorwacją i zakwalifikowały się do play-offów Euro 2024 (wideo)

"Squadra Azzurra" była niewiarygodnie bliska porażki, ale udało jej się uratować.

Chorwacjaremisowała z Włochami w ostatnim meczu trzeciej rundy rozgrywek Grupa B finału Euro 2024. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie drużyny nie zdobyły żadnej bramki. Na początku drugiej połowy meczu Chorwaci mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia – w 52. minucie piłka po strzale Andreja Kramaricia zza pola karnego trafiła w rękę Davide Frattesiego – sędzia podyktował rzut karny .

Luka Modrić nie trafił z 11 metrów i pokonał Gianluigiego Donnarummę. Kapitan „kraciastej” drużyny jednak bardzo szybko się otrząsnął – w 55. minucie w finiszu potężnym strzałem trafił pod poprzeczkę po tym, jak Donnarumma oddał trudny strzał Ante Budimira.

Zespół Zlatko Dalicia do ostatniej chwili utrzymał minimalne zwycięstwo, które zapewniłoby mu awans do play-offów i naraziłoby Włochów na eliminację z turnieju. Jednak w ostatnich ośmiu minutach przerwy Squadra Azzurra była w stanie obronić się przed porażką – Riccardo Calafiori wyciągnął piłkę i podał do Mattii Zaccagniego, który trafił w pierwszą dziewiątkę spoza pola karnego.

< strong>Zobacz też: Euro 2024: kto już dotarł do play-offów

Recenzja meczu Chorwacja – Włochy

Zostanie dodane wkrótce.

W kolejnym meczu ostatniej rundy grupy B hiszpańska drużyna pokonała Albanię (1:0).

I tak Hiszpania (9) punktów) i Włochy (4 punkty) wydostały się z tego kwartetu do play-offów. Chorwacja (2 punkty) zajęła trzecie miejsce i praktycznie straciła szanse na awans do 1/8 finału według rankingu trzecich miejsc. Albania (1 punkt) zajęła ostatnie miejsce i również pożegnała się z Euro.