Reprezentant Węgier stracił przytomność na boisku podczas meczu Euro 2024: w jakim jest teraz stanie?

Barnabash Varga został zmuszony do opuszczenia boiska na noszach.

Napastnik reprezentacji Węgier Barnabas Varga doznał groźnej kontuzji w meczu ostatniej trzeciej rundy fazy grupowej Euro 2024 przeciwko Szkocja.

W 70. minucie meczu 29-letni węgierski napastnik zderzył się ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem podczas serwowania ze stałego fragmentu gry.

Jak można Jak widać w stopklatce, bramkarz Szkocji próbował wybić piłkę pięścią i uderzył ramieniem w Vargę. W wyniku tej kolizji Varga stracił przytomność.

Ofiara leżała nieruchomo na trawniku przez długi czas. Wspólnicy próbowali przewrócić go na bok, po czym wezwali lekarzy na teren.

Kiedy pojawili się lekarze, zawodnicy reprezentacji Węgier wraz ze stewardami otoczyli Vargę i przykryli go ze wszystkich stron specjalnym materiałem, aby widzowie nie mogli zobaczyć, co się dzieje.

W rezultacie lekarze znieśli Vargę z boiska na noszach. Natychmiast zabrano go do szpitala w Stuttgarcie, gdzie odbył się mecz.

< p>Po zakończeniu meczu główny trener reprezentacji Węgier Marco Rossi powiedział, że życiu Vargi nie zagraża niebezpieczeństwo, ale jeśli drużyna awansuje do play-offów Euro 2024, na pewno tam nie zagra.

< p>„Z tego, co usłyszałem od zawodników, wyglądało na to, że był nieprzytomny, więc wszyscy zaczęli się martwić o jego stan, a także o to, że lekarze przybyli trochę za późno, ale prawdopodobnie nie zdawali sobie sprawy, jak niebezpieczna była ta sytuacja.< /p>

Z Vargą wszystko w porządku. Niestety, ze względu na złamanie będzie musiał przejść operację. Zobaczymy, co stanie się dalej. Jeśli uda nam się dostać do play-offów, bez wątpienia nam nie pomoże” – powiedział Rossi w komentarzu dla BBC.

Zobacz także: Euro 2024 piłka nożna: harmonogram i wyniki wszystkich meczów turnieju

Węgry pokonały Szkocję na koniec meczu (1:0) W 90+10 minucie zwycięskiego gola strzelił Kevin Chobot . p>

Dzięki temu Węgrzy (3 punkty) wyprzedzili Szkotów (1 punkt) i zajęli trzecie miejsce, utrzymując szanse na awans do play-offów jako jedna z czterech najlepszych drużyn, która w swoich grupach zajęła trzecie miejsce.

Zobacz także:Piłka nożna Euro 2024: grupy i tabele

W równoległym meczu ostatniej rundy grupy A reprezentacja Niemiec obronił remis ze Szwajcarią (1:1). Z pierwszego miejsca do play-offów awansowali gospodarze mistrzostw Europy (7 punktów), z drugiego miejsca Szwajcarzy (5 punktów).

Wcześniej informowaliśmy, kto już dotarł do play-offów Euro 2024

/strong >.

Ukraina-Słowacja – 2:1 Kto zapewnił zwycięstwo naszej drużynie?