Wiadomo było, kto otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu Słowacja – Ukraina

W meczu ze Słowakami Nikołaj Szaparenko strzelił gola i wykonał asysta.

Pomocnik reprezentacji Ukrainy Nikołaj Szaparenko odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu drugiej rundy fazy grupowej Euro 2024 przeciwko Słowacji.

Odpowiednie zdjęcie zostało opublikowane na oficjalnej stronie turnieju na Twitterze.

„Wspaniały występ” – głosi podpis pod zdjęciem.

Drużyna Siergieja Rebrowa odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Słowacy z wynikiem < u>2:1.

Przed przerwą „niebiesko-żółci” przegrywali minimalnie, ale w drugiej połowie odrobili straty. Głównym bohaterem spotkania był Szaparenko. Najpierw piłkarz Dynama Kijów wyrównał wynik po podaniu Aleksandra Zinczenki, a następnie podał do Romana Jaremczuka, który strzelił zwycięskiego gola dla reprezentacji Ukrainy przeciwko Słowacji.

To pierwsze zwycięstwo reprezentacji Ukrainy na Euro 2024, co pozwoliło „niebiesko-żółtym” zachować szanse na awans do play-offów.

Przypominamy, że w pierwszej rundzie mistrzostw kontynentalnych reprezentacja Ukrainy dotkliwie przegrał z Rumunią (0:3), a słowacki zespół rewelacyjnie wygrałBelgię (1:0).

W kolejnym meczu drugiej rundy grupy E Belg drużyna zmierzy się z Rumunią 22 czerwca o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.

W rundzie finałowej Ukraińcy zmierzą się z Belgami, a Słowacy z Rumunami. Obydwa mecze odbędą się 26 czerwca o godzinie 19:00 czasu kijowskiego.

Dwie najsilniejsze drużyny każdego kwartetu oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc awansują do 1/8 finały Mistrzostw Europy.