Reprezentacja Gruzji zdobyła historyczny punkt na Euro, remisując z Czechami (wideo)

Zespoły wymieniły się bramkami, zdobywając pierwsze punkty w turnieju.

Reprezentacje Gruzji i Czech zremisowały w meczu drugiej rundy Grupy F finałowej rundy < strong>Euro 2024

. Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu zakończył się wynikiem 1:1.

W 23. minucie Czesi mogli objąć prowadzenie, jednak po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramka Adama Glozka została uznana – zanim piłka wleciała do bramki, piłka z jego twarzy trafiła także w jego rękę.

< p>W wyrównaniu w pierwszej połowie Gruzja otworzyła wynik meczu – Georges Mikautadze wykorzystał rzut karny przyznany przez sędziego za zagranie ręką czeskiego obrońcy Robina Granaca we własnym polu karnym po rzucie wolnym z prawej flanki Khvicha Kvaratskhelia .

Zespół Willy'ego Sagnola nie był jednak w stanie utrzymać zwycięstwa. W 59. minucie Czechy wyrównały – Ondrej Lingr dośrodkował z rzutu rożnego głową w dalszy słupek, po czym Patrik Schick dokończył piłkę w bramce.

Żadna z drużyn nie zdobyła już gola. Reprezentacja Gruzji zdobyła pierwszy punkt w historii swoich występów na Euro – obecne mistrzostwa Europy są jej debiutem.

Recenzja meczu Gruzja – Czechy

Tym samym Gruzini i Czesi zdobyli pierwsze punkty na Euro 2024. W pierwszej rundzie Gruzja przegrała z Turcją (1:3) w historycznym meczu na Mistrzostwach Europy, a Czechy przegrały z Portugalią (1:2).

Na jedną rundę przed końcem rozgrywek fazie grupowej szanse na awans do play-offów mają drużyny Gruzji i Czech.

W kolejnym meczu drugiej rundy Quartet F zmierzą się drużyny Turcji i Portugalii (22 czerwca, godz. – o 19:00 czasu kijowskiego).

W finale W trzeciej rundzie fazy grupowej Gruzja zmierzy się z Portugalią, a Czechy z Turcją. Obydwa mecze odbędą się 26 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc awansują do 1/8 8 finałów.