Portugalia z asystą Ronaldo pokonała Turcję i awansowała do play-offów Euro 2024 (wideo)

Zespół Roberto Martineza został zwycięzcą swojej grupy przed terminem.

Reprezentacja Portugalii pokonała reprezentację Turcji w meczu drugiej rundy Grupy F finałowej części Euro 2024< /silny>. Mecz na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie zakończył się wynikiem 0:3.

Portugalia objęła prowadzenie w 21. minucie meczu – precyzyjnym uderzeniem strzelił Bernardo Silva strzał.

Siedem minut później drużyna Roberto Martineza umocniła się na prowadzeniu. Pomógł ciekawy samobójczy gol tureckiego obrońcy Sameta Akaydina, który wykonał kontratak do swojego bramkarza. Dostał piłkę już za linię bramkową.

W drugiej połowie Portugalia doprowadziła do remisu. W 56. minucie obrona reprezentacji Turcji zawiodła, Cristiano Ronaldo przyjął pozycję strzelecką, ale nie strzelił, tylko podał na pustą bramkę do Bruna Fernandesa, który nie strzelił.

Przegląd meczu Turcja – Portugalia

W kolejnym meczu drugiej rundy kwartetu F, reprezentacja Gruzjizdobył historyczny punkt na Euroremisując z Czechami (1:1).

Należy pamiętać, że na początku mistrzostw kontynentalnych Portugalia odniosła zwycięstwo z mocną wolą nad Czechami (2:1), a Turcja pokonała Gruzję (3:1).

Tym samym Portugalia po dwóch rundach zdobyła 6 punktów i przed terminem awansowała z pierwszego miejsca do play-offów Euro 2024. Turcja (3 punkty), Gruzja i Czechy (po jednym punkcie) również zachowują szanse na awans do play-offów.

W ostatniej trzeciej rundzie fazy grupowej Turcja zmierzy się z Czechami, a Portugalia spotka się z Gruzją. Obydwa mecze odbędą się 26 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc awansują do 1/8 8 finałów.