Euro 2024: Belgia pokonała rumuńską drużynę i rozpoczęła intrygę w ukraińskiej grupie

Reprezentacja Belgii pokonała reprezentację Rumunii w fazie grupowej i Mistrzostwach Europy.

RBC-Ukraina informuje o tym po wynikach meczu.

Mistrzostwa Europy 2024, Grupa F, 2. runda

Belgia – Rumunia – 2:0

Gole: Tielemans 2, De Bruyne 80

„Chervoni Devils” walczyły tak mocno, że zaczęły krzyczeć już w 2. rundzie. Oczekuje się, że bramkowy atak Belgów będzie zaliczany do kategorii meczów „do pewnego momentu”. Na koniec Doku dośrodkował z lewej flanki do Lukaku, a następnie rzucił do Tielemansa – strzał pomocnika był celny.

Rumunia szybko się cofnęła, a trzy tygodnie później Dregushin po sztandarze uderzył głową pod poprzeczkę, a Castells wyciągnął piłkę. Nigdy więcej w pozycji szoku, Lukaku zatrzymał się, zabierając tę ​​samą Dregushinę i na pozostały moment rozwoju, blokując Bank. Zawrotnym ciosem Lukebako znokautował Niceę.

Pod koniec pierwszej połowy „trójkolorowi” nie wyglądali na bezpiecznych na początku drugiej. Castells zareagował na dalekosiężny atak Mana, po czym natychmiast wyszedł z bramy, neutralizując atak Dregusha. Kolejny zbliżający się strzał sprawił, że Mana ponownie został bramkarzem. Natomista pod ciosem Michaiła rzucił się na Onanę.

Pachniało lubrykantem, więc belgijska kolekcja dołączyła do akcji. Dziewczęta przejęły inicjatywę na De Bruyne. W pierwszym odcinku jego strzał z dystansu chybił celu, w drugim niski cios trafił w rękę Nicea. W 63. połowie Lukaku po świetnym podaniu pomocnika posłał piłkę do siatki, a VAR wykrył minimalny spalony.

Zreshtoya, w 80. połowie „Czerwone Diabły” zdobyły znaczącą bramkę bardziej banalny moment. Castells wybił piłkę poza bramkę, a De Bruyne przyjął piłkę z linii rzutów wolnych i w zwarciu pokonał bramkarza – 2:0 w kosz. Po zwycięstwie Belgów wszystkie drużyny kwartetu E mają po 3 punkty, więc w pozostałej rundzie przyznane zostaną dwa miejsca do 1/8 finału: Belgia zmierzy się z Ukrainą, a Rumunia z A reprezentacją Słowacji.

Przed słowem, z wyprzedzeniem Reprezentacja Ukrainy w wolnym stylu odniosła zwycięstwo nad Słowacją.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanał RBC-Ukraina w Telegramie.