Belgia pokonała Rumunię i wywołała maksimum intrygi w grupie ukraińskiej na Euro 2024 (wideo)

Przed rundą finałową wszystkie drużyny Quartetu E mają taką samą liczbę punktów.

Drużyna Belgii pokonała drużynę Rumunii w meczu drugiej rundy grupy E ostatniej części Euro 2024. Mecz w Kolonii zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Domenico Tedesco objął prowadzenie już w drugiej minucie meczu. Youri Tielemans strzelił nisko w lewy róg po podaniu Romelu Lukaku.

Po przerwie Belgowie nadal stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. W 64. minucie Lukaku posłał piłkę nisko w najbliższy róg, wykorzystując podanie Kevina De Bruyne'a. Jednak po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) sędzia anulował bramkę ze względu na spalony.

Co ciekawe, jest to trzeci gol Lukaku, który został anulowany po interwencji VAR. W pierwszej rundzie belgijskiemu napastnikowi nie przyznano dwóch goli przeciwko reprezentacji Słowacji.

W 80. minucie Belgowie ponownie zdobyli bramkę, ale tym razem zgodnie z przepisami. Bramkarz drużyny Koen Castells kopnął piłkę daleko z własnego pola karnego, a De Bruyne minął rumuńskiego bramkarza.

Recenzja meczu Belgia – Rumunia

W kolejnym meczu drugiej rundy Quartet E reprezentacja Ukrainy odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Słowacją (2:1).

Przypomnijmy, że na początku mistrzostw kontynentalnych Belgia rewelacyjnie przegrała ze Słowacją (0:1), a Rumunia pokonała Ukrainę (3:0).

Zatem po dwóch rundach każda drużyna kwartetu E ma po trzy punkty Jednak ze względu na najgorszą różnicę bramek reprezentacja Ukrainy zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

W rundzie finałowej Ukraińcy zmierzą się z Belgami, a Słowacy z Rumunami. Obydwa mecze odbędą się 26 czerwca o godzinie 19:00 czasu kijowskiego.

Do 1/8 finału awansują dwie najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc. finały Mistrzostw Europy.

< p>Materiał ukazał się przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.