Ukraińska drużyna pokonała Słowację na Euro 2024

Zbirna Ukraina pokonała drużynę Slovaccini 2:1 na Euro 2024. Dzherelo: volynnews.com < /i>

Dziś, 21 czerwca, reprezentacja Ukrainy rozegrała drugi mecz fazy grupowej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Ukraińska drużyna zmierzyła się ze Słowacją i zwyciężyła z wynikiem 2:1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w turnieju – pisze WomanEL.

W 17. minucie meczu Słowacy otworzyli wynik – Ivan Shrants zamknął serwis z flanki. Jednak w drugiej połowie Ukraińcy zdołali odwrócić losy meczu. W 56. minucie wynik wyrównał Nikołaj Szaparenko, a w 79. minucie zwycięskiego gola strzelił Roman Jaremczuk, przynosząc Ukrainie tak ważne punkty.

Przypominamy, że był to drugi mecz dla ukraińskiej drużyny na Euro 2024. W pierwszym meczu Ukraina została pokonana przez Rumunię. Kolejny, decydujący mecz fazy grupowej Ukraińcy rozegrają 26 czerwca z reprezentacją Belgii.

@romanabramchuk49

Euro 2024 Ukraina

♬ oryginalny dźwięk — RomanAbramchuk

Do play-offów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz sześć drużyn z trzecich miejsc z najwyższymi wynikami. Zwycięstwo nad Słowacją daje Ukrainie nadzieję na udany awans do kolejnego etapu mistrzostw.

Nawiasem mówiąc, niedawno lekkoatletka Yaroslava Maguchikh ponownie zdobyła złoto na Mistrzostwach Europy.