Reprezentacja Ukrainy odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Słowacją w drugim meczu na Euro 2024 (wideo)

Drużyna Siergieja Rebrowa zdobyła pierwsze punkty na Mistrzostwach Europy i utrzymała swoje szanse awansu do play-offów.

Reprezentacja Ukrainy pokonała drużynę Słowacji w meczu drugiej rundy fazy grupowej Euro 2024. Mecz na Dusseldorf Arena w Dusseldorfie zakończył się zwycięstwem „niebiesko-żółtych” z wynikiem 2:1.

Słowacy rozpoczęli mecz aktywniej i stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji pod bramką Anatolija Trubina. Ukraiński bramkarz musiał ratować drużynę po strzałach Lukasa Garaslina i Ivana Shrantsa.

W 18. minucie meczu drużyna Francesco Calzony osiągnęła to, czego chciała i objęła prowadzenie. Schranz głową dośrodkował z lewej flanki od Garaslina z dalekiego słupka.

Po stracie bramki zespół Siergieja Rebrowa zaczął przejmować inicjatywę i kilkakrotnie ostro zbliżał się do bramki przeciwnika. Największą okazję niebiesko-żółci mieli w 34. minucie, kiedy z prawej krawędzi pola karnego z niskiego strzału w dalszy słupek Aleksander Tymchik trafił w dalszy słupek.

Zespoły schodziły na przerwę z minimalną przewagą Słowaków, ale już na początku drugiej połowy Ukraińcom udało się wyrównać. W 54. minucie znajdujący się w środku pola karnego Nikołaj Szaparenko jednym dotknięciem oddał strzał w najbliższy róg po dośrodkowaniu z lewej flanki Aleksandra Zinczenki. To pierwszy gol „niebiesko-żółtych” na Euro 2024.

Ukraińcy na tym nie poprzestali i nadal wywierali presję na bramkę Słowaków, co zostało uwieńczone sukcesem. W 80. minucie meczu Roman Jaremczuk, który w drugiej połowie wszedł na boisko z ławki zamiast Artema Dovbika, po fajnym rzucie Shaparenki wepchnął piłkę do bramki Martina Dubravki.

Pod koniec meczu słowacka drużyna z wielką siłą ruszyła do przodu, ale nie zdołała obronić się przed porażką. Jest pierwsze zwycięstwo reprezentacji Ukrainy na Euro 2024.

Recenzja meczu Słowacja – Ukraina

Zostanie dodane wkrótce.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie mistrzostw kontynentalnych drużyna Ukrainy destruktywnie przegrała z Rumunią (0:3), a Słowacja rewelacyjnie wygrała Belgię (1:0).

W kolejnym meczu drugiej rundy grupy E reprezentacja Belgii zmierzy się z Rumunią 22 czerwca o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.

W rundzie finałowej Ukraińcy zmierzą się z Belgami, a Słowacy z Rumunami. Obydwa mecze odbędą się 26 czerwca o godzinie 19:00 czasu kijowskiego.

Do 1/8 finału awansują dwie najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc. finały Mistrzostw Europy.

< p>Materiał ukazał się przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.