Reprezentacja Austrii pokonała Polskę w drugiej rundzie Euro 2024 (wideo)

"Personel" przegrał drugi mecz z rzędu na Mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Austriipokonała reprezentację Polski w meczu drugiej rundy rozgrywek Grupa D turnieju finałowego Euro -2024. Mecz na stadionie Olympiastadion w Berlinie zakończył się wynikiem 1:3.

Już w 9. minucie meczu Gernot Trauner objął prowadzenie wobec Austriaków. Polacy odpowiedzieli w 30. minucie bramką Krzysztofa Piontka.

Zespoły schodziły na przerwę z wyrównaniem w wynikach. Jednak w drugiej połowie zespół Ralfa Rangnicka był silniejszy, strzelając dwa gole bez odpowiedzi przeciwko Kadrze.

W 66. minucie meczu strzelił Christoph Baumgartner, a w 78. minucie Marko Arnautovic strzelił rzut karny.

Recenzja meczu Polska – Austria

< strong>Zobacz także: Piłka nożna Euro 2024: terminarz i wyniki wszystkich meczów turnieju

Przypomnijmy, że na początku mistrzostw kontynentalnych Polska przegrała z Holandią ( 1:2), zaś Austria przegrała z Francją (0:1).

W kolejnym meczu drugiej rundy kwartetu D najsilniejsze zostaną wyłonione przez Holandię i Francję (21 czerwca, godz. o 22:00 czasu kijowskiego).

W finale W trzeciej rundzie fazy grupowej Polska zmierzy się z Francją, a Austria zmierzy się z Holandią. Obydwa mecze odbędą się 25 czerwca (start o godzinie 19:00 czasu kijowskiego).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc awansują do 1/1/1/2 8 finałów.