Rebrov skomentował zdecydowane zwycięstwo reprezentacji Ukrainy nad Słowacją w drugiej rundzie Euro 2024

Mentor Niebiesko-Żółtych podsumował wyniki zwycięskiego meczu naszej drużyny.

Trener reprezentacji Ukrainy Siergiej Rebrow skomentował zdecydowane zwycięstwo „ niebiesko-żółci” w meczu drugiej rundy fazy grupowej Euro -2024ze Słowacją.

Drużyna Rebrova odniosła zdecydowane zwycięstwo

Drużyna Rebrowa odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Słowakami z wynikiem 2:1.

„Zawsze są emocje. Chcę tylko podziękować zawodnikom. Obecnie jestem rekordzistą w meczach, w których gramy tracić, ale wygrywać. Ważne jest, aby gracze nabrali pewności, że postępujemy właściwie. Widziałem, że po straconej bramce gracze byli zdenerwowani, ale nadal byli dużo okazji w drugiej połowie i wygraliśmy ten mecz.

Jak zmieniła się gra zespołu po przerwie? Zaproponowaliśmy bardzo ważny moment w pressingu, lekko go przebudowaliśmy, co pozwoliło nam częściej zdobywać piłkę i stwarzać sobie okazje. Była wskazówka biznesowa i gracze wiedzieli, że jest szansa. I cieszę się, że wykorzystaliśmy tę szansę.

Czym reprezentacja różniła się od meczu z Rumunią? Nie mogę powiedzieć, że jest inny. Zawodnicy chcieli, ale w pierwszym meczu nie zareagowali tak bardzo, jak dzisiaj. Nie mogę powiedzieć, że był inny zespół. Była chęć, więcej inspiracji – i dzięki temu strzelili gole. Nie sądzę jednak, że w pierwszej połowie zabrakło chęci. Doszło do utraty koncentracji i błędów.

Shaparenko? Mogę też wspomnieć o Romanie Jaremczuku, bo strzelił gola i pracował dla drużyny. Wszyscy pracowali, nie widziałem ani jednego zawodnika, który nie byłby zmotywowany. Nie chcę nikogo wyróżniać – uważam, że szczególnie w drugiej połowie zagraliśmy dobrze w defensywie. Wszyscy zawodnicy ciężko pracowali i zrobili wszystko dla drużyny.

Mecz z Belgią? Turniej ten jest bardzo szybki – bardzo ważna jest regeneracja i przygotowanie się na każdego przeciwnika. Jak pokazał mecz Słowacja-Belgia, można grać przeciwko nim” – Suspilne Sport cytuje wypowiedź Rebrova.

To pierwsze zwycięstwo reprezentacji Ukrainy na Euro 2024, które pozwoliło „niebiesko-żółtym” aby utrzymać swoje szanse na awans do play-offów.

Przypominamy, że w pierwszej rundzie mistrzostw kontynentalnych drużyna Ukrainy miażdżąco przegrała z Rumunią (0:3) i Słowakiem. reprezentacja Belgii rewelacyjnie pokonała Belgię (1:0).

W kolejnym meczu drugiej rundy grupy E reprezentacja Belgii zmierzy się z Rumunią 22 czerwca o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.

p>

W rundzie finałowej Ukraińcy zmierzą się z Belgami, a Słowacy z Rumunami Oba mecze odbędą się 26 czerwca o godzinie 19:00 czasu kijowskiego.

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Wcześniej informowano, kto otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu Słowacja – Ukraina.