Holandia i Francja podzieliły się punktami w meczu Euro 2024, pozbawiając Polski szans na play-offy (wideo)

"Oranje” i „Le Blais” zanotował pierwszy bezbramkowy remis na tych Mistrzostwach Europy.

Reprezentacje Holandii i Francji zremisowały w drugiej rundzie mecz Grupy D turnieju finałowego >Euro 2024. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 0:0.

Francuzi przez większą część spotkania utrzymywali inicjatywę, stwarzając wiele okazji nawet bez lidera Kyliana Mbappe, który cały mecz rozegrał na ławce rezerwowych. Przypominamy, że resztę turnieju rozegra w masce ochronnej po tym, jak złamał nos w meczu pierwszej rundy Euro 2024 z Austrią.

W całym meczu drużyna Didiera Deschampsa oddała 16 strzałów, czyli dwukrotnie więcej niż Holandia. Częściej jednak podopieczni Ronalda Koemana trafiali do celu – 4:3. Pod względem oczekiwanej liczby bramek (xG) Les Blais wyprzedził Oranje – 1,33 do 0,39, a także posiadania piłki – 58% w stosunku do 42%.

Jednak żaden z nich nie zdobył przynajmniej jednej bramki. zespołom się to udało. W 69. minucie Holandia posłała piłkę do bramki przeciwnika – Javi Simons wykonał udaną akcję kończącą po tym, jak Mike Maignan obronił strzał z półobrotu Cody'ego Gakpo. Jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) sędzia odwołał bramkę ze względu na spalonego Denzela Dumfriesa, który stał przed francuskim bramkarzem, gdy Simons uderzył.

To pierwszy bezbramkowy remis na Mistrzostwach Europy 2024. W każdym z poprzednich meczów turnieju padł co najmniej jeden gol.

Recenzja meczu Holandia – Francja

W kolejnym meczu drugiej rundy Quartet D Austria pokonała Polskę (3:1).

Na początku mistrzostw kontynentalnych reprezentacja Holandii odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Polską (2:1), a Francja pokonała Austrię (1:0).

I tak po dwóch rundach Holandia i Francja prowadzą w grupie D po 4 punkty Austria jest na trzecim miejscu (3 punkty). Polska (0 punktów) z pewnością zajmie ostatnie miejsce w tym kwartecie i jako pierwsza drużyna na Euro 2024 straciła szanse na awans do play-offów.

W ostatniej trzeciej rundzie fazy grupowej Holandia zmierzy się z Austrią, a Francja zmierzy się z Polską. Obydwa mecze odbędą się 25 czerwca (start o godzinie 19:00 czasu kijowskiego).

Przypominamy, że po dwie najsilniejsze drużyny każdego kwartetu oraz czterech najlepszych z trzecich miejsc , awansuje do 1/8 finału.