Słowenia w ostatnich sekundach przegapiła zwycięstwo nad Serbią w drugiej rundzie Euro 2024 (wideo)

Dramatyczne derby Bałkanów zakończyły się remisem.

< p>Reprezentacja Słowenii zremisowała z drużyną Serbii w meczu drugiej rundy Grupy C finału turniej Euro 2024. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bez zdobytych bramek. W drugiej połowie Słoweńcy zdołali otworzyć wynik konfrontacji – w 69. minucie Jean Korničnik dośrodkował z dalekiego słupka Timmy’ego Maxa Elsnika.

Zespół Matjaža Keka nie zdołał jednak trafić utrzymać zwycięski wynik. W doliczonym czasie gry, w 90. + 6. minucie, Serbowie uratowali się przed porażką – Luka Jovic skierował się w dalszy róg po rzucie rożnym Ivana Ilica.

Recenzja meczu Słowenia – Serbia

Zostaną wkrótce dodane.

W kolejnym meczu drugiej rundy Quartet C Dania i Anglia wyłonią najsilniejszego (20 czerwca, początek o 19:00 czasu kijowskiego).

Przypomnijmy, że na początku mistrzostw kontynentalnych Słowenia zremisowała z Danią (1:1) i Serbią >przegrałaz Anglią (0:1).

Na chwilę obecną liderem grupy C jest drużyna Anglii (3 punkty). Słowenia jest na drugim miejscu (2 punkty). Następne są Dania i Serbia (po jednym punkcie).

W W ostatniej trzeciej rundzie fazy grupowej Słowenia zmierzy się z Anglią, a Dania spotka się z Serbią. Obydwa mecze odbędą się 25 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc awansują do 1/1/1/2 8 finałów.

Wcześniej informowano, że reprezentacja Serbii zagroziła wycofaniem się z Euro 2024.