Site icon GEO Polityka

Kan Picak: „Mechanika Hamster Combat przypomina piramidę finansową”

Współzałożyciel i dyrektor generalny studia gier Web3 Eldarune porównał mechanikę kliknięć tokenami, takich jak Hamster Combat, do piramida finansowa. Wiarygodność ekonomicznego modelu „gier o wyrywanie” budzi wątpliwości biznesmena.

Can Picak (Can Picak) narzeka: obecnie niezwykle popularne gry typu clicker, choć oferują klientom niską barierę wejścia na rynek, żywotność projektów może być niezwykle krótka:

„Pragnienie dotarcia do miliarda graczy za pomocą projektów takich jak Hamster Kombat rodzi pytania o ich prawdziwą wartość. Mechanika tych gier na kliknięcie przypomina schemat Ponziego, w którym pierwsi uczestnicy otrzymują największe korzyści i nie ma mowy o prawdziwym wprowadzeniu kryptowaluty.”

Szef zgadza się z oceną szefa Web3 Eldarune, dyrektora operacyjnego projektu My Pet Hooligan, Luke'a Paglii. Według niego mechanika zarabiania w grach klikerowych jest na tyle prosta, że ​​pozwala zautomatyzować proces za pomocą botów, co w przyszłości może sprawić, że tokeny staną się bezużyteczne:

„ Istnieje znaczne ryzyko, że gospodarka oparta na kliknięciach szybko popadnie w hiperinflację, w wyniku czego wielu użytkowników będzie posiadało tysiące bezwartościowych monet”.

Wcześniej założyciel projektu gier Notcoin, Alexander Plotvinov, powiedział, że aby stworzyć bardziej zrównoważoną infrastrukturę gospodarczą, należałoby porzucić pomysł klikera.

Источник: bits.media

Exit mobile version