Dzięki samobójczej bramce Hiszpania pokonała Włochy i wcześniej awansowała do play-offów Euro 2024 (wideo)

„Czerwona Furia” zemścił się na „Squadra Azzurra” za porażkę w półfinale poprzednich Mistrzostw Europy.

Reprezentacja Hiszpanii pokonała drużynę Włochy strong> w meczu II rundy grupy B turnieju finałowego Euro 2024. Mecz na AufSchalke Arena w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w tej konfrontacji Czerwona Furia strzeliła w drugiej połowie. W 55. minucie Nico Williams dośrodkował z lewej flanki, Alvaro Morata posłał piłkę w dalszy słupek, a włoski obrońca Riccardo Calafiori wbił piłkę do własnej bramki.

Tym samym Hiszpanie zemścili się na Włochach za porażkę w półfinale Euro 2020, która odbyła się w 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa. Następnie Squadra Azzurra wywalczyła zwycięstwo nad Red Fury w rzutach karnych, po czym pokonała Anglię w rzutach karnych w finale na stadionie Wembley w Londynie.

Recenzja meczu Hiszpania – Włochy

Będzie dodane wkrótce.

W kolejnym meczu drugiej rundy kwartetu B drużyna Albanii w ostatnich minutach zremisowałz Chorwacją (2:2).

Przypomnijmy, że na początku mistrzostw kontynentalnych Hiszpania pokonała Chorwację (3:0), a Włochy pokonała Albanię (2:1).

Zdobywszy 6 punktów po dwóch rundach, Hiszpania przed terminem awansowała z pierwszego miejsca do play-offów Euro 2024. Włochy (3 punkty), Albania i Chorwacja (po jednym punkcie) również mają jeszcze szansę na awans do 1/8 finału.

W ostatniej trzeciej rundzie fazy grupowej Hiszpania zagra z Albanią, a Włochy – Chorwacją. Obydwa mecze odbędą się 24 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Zgodnie z regulaminem turnieju, dwie najsilniejsze drużyny każdego kwartetu oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc, awansuje do 1/8 finału.

Materiał powstał przy wsparciu naszego partnera, ukraińskiej firmy bukmacherskiej Favbet.