Szwajcaria wyjątkowym osiągnięciem swojego lidera zremisowała ze Szkocją na Euro 2024 (wideo)

Gol Xherdana Shaqiriego pozwolił Szwajcarom uniknąć pierwszej porażki w tym turnieju.

Reprezentacje Szkocji i Szwajcarii zremisowały w meczu drugiej rundy Grupy A finałowej części >Euro 2024. Mecz w Kolonii zakończył się wynikiem 1:1.

Szkoci otworzyli wynik meczu w 13. minucie – bramkę strzelił Scott McTominay.

< p>Szwajcar wycofał się w 26. minucie – Xherdan Shaqiri strzelił gola fenomenalnym strzałem spoza pola karnego w najbliższy górny róg.

Dzięki temu lider szwajcarskiej drużyny osiągnął wyjątkowe osiągnięcie. Shaqiri to jedyny Europejczyk, który strzelił gola w każdym z sześciu ostatnich dużych międzynarodowych turniejów (Puchar Świata 2014, Euro 2016, Mistrzostwa Świata 2018, Euro 2020, Mistrzostwa Świata 2022 i Euro 2024).

W 33. minucie Szwajcaria mogła objąć prowadzenie, ale bramka Dana Ndoye nie została uznana z powodu spalonego.

Z tego samego powodu sędzia nie uznał gola Brela Embolo przeciwko Szkotom w 83. minucie. W rezultacie zespoły nie były w stanie wyłonić zwycięzcy, dzieląc punkty.

Recenzja meczu Szkocja – Szwajcaria

Przypomnijmy, że na początku mistrzostw kontynentalnych Szkocja przegrała z Niemcami (1:5), a Szwajcaria pokonała Węgry (3:1).

Tak więc Szwajcaria zajmuje drugie miejsce w grupie A z 4 punktami. Szkocja jest na trzeciej pozycji z jednym punktem. Prowadzą Niemcy z 6 punktami – gospodarz Euro 2024 jako pierwszy ze wszystkich uczestników turnieju zakwalifikował się do play-offów, pokonując w drugiej rundzie Węgry (2:0), które pozostały z zerem punktów.< /p>

W ostatniej rundzie fazy grupowej Niemcy zmierzą się ze Szwajcarią, a Węgry zmierzą się ze Szkocją. Obydwa mecze odbędą się 23 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).