Reprezentant Portugalii ustanowił rekord wieku na Mistrzostwach Europy

Pepe został najstarszym zawodnikiem w historii mistrzostw kontynentalnych.< /p>

Środkowy obrońca reprezentacji Portugalii Pepe ustanowił rekord wieku na mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Był w wyjściowym składzie mecz pierwszej rundy fazy grupowej Euro 2024 z Czechami.

Dzięki temu Pepe został najstarszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy. W momencie meczu z Czechami miał 41 lat i 113 dni.

Wcześniej rekord należał do byłego bramkarza reprezentacji Węgier Gabora Kiraya, który grał na Euro 2016 na mistrzostwach Europy wiek 40 lat i 86 dni.

Co ciekawe, od pierwszych minut mecz z Czechami rozpoczął także inny weteran reprezentacji Portugalii, Cristiano Ronaldo. Pepe (41 lat, 113 dni) i Ronaldo (39 lat, 134 dni) zostali dwoma najstarszymi zawodnikami z pola, którzy kiedykolwiek grali na Mistrzostwach Europy.

Ponadto Cristiano ustanowił wyjątkowy rekord – został pierwszym piłkarzem w historii, który wystąpił w sześciu Mistrzostwach Europy.

< p>Reprezentacja Portugalii odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Czechami (2:1). W kolejnym meczu pierwszej rundy Kwartetu F reprezentacja Turcji fenomenalnie pokonała drużynę Gruzji (3:1).

Tym samym po pierwszej rundzie Turcja i Portugalia prowadzą w grupie z po trzy punkty. Czechy i Gruzja pozostają na razie bez punktów kwalifikacyjnych.

W drugiej rundzie Portugalia spotka się z Turcją, a Czechy będą walczyć z Gruzją. Obydwa mecze odbędą się 22 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.