Niemcy pokonały Węgry i jako pierwsze zakwalifikowały się do play-offów Euro 2024 (wideo)

Drużyna Juliana Nagelsmanna odniosła drugie zwycięstwo z rzędu na krajowych Mistrzostwach Europy

Niemiecki zespół okazał się silniejszy od węgierskiego meczu drugiej rundy Grupy A finałowej części Euro 2024. Mecz na Stuttgart Arena w Stuttgarcie zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Juliana Nagelsmanna w każdej połowie strzelał przeciwnikowi bramkę. W 22. minucie wynik otworzył Jamal Musiala przy asyście Ilkaya Gundogana.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Węgrzy byli bliscy wyrównania, ale bramkę Rolanda Shallaia po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) został odwołany z powodu spalonego.

Po przerwie gospodarze mistrzostw kontynentu zdobyli drugą bramkę i pewnie doprowadzili sprawę do zwycięstwa. W 67. minucie Gündogan celnie uderzył piłkę, wykorzystując podanie Maximiliana Mittelstadta.

Recenzja meczu Niemcy – Węgry

Dla Niemców to drugie zwycięstwo z rzędu na Euro 2024; w meczu otwarcia turnieju Bundesreprezentacja rozgromiła Szkocję (5: 1).

Węgry poniosły drugą porażkę z rzędu w bieżących mistrzostwach kontynentalnych. Na początku Mistrzostw Europy drużyna Marco Rossiego przegrała ze Szwajcarią (1:3).

W rezultacie Niemcy z 6 punktami po dwóch rozegranych meczach prowadzą w Grupie A i jako pierwsi ze wszystkich uczestników turnieju zapewnili sobie dostęp do play-offy. Podopieczni Nagelsmanna na pewno nie schodzą poniżej trzeciego miejsca w kwartecie, a w najgorszym przypadku znajdą się w gronie czterech drużyn, które z trzeciego miejsca dostaną się do 1/8 finału.

W kolejnym meczu drugiej rundy Quartet A Szkocja i Szwajcaria spotkają się (19 czerwca, początek o 22: 00 czasu kijowskiego)

W ostatniej rundzie fazy grupowej Niemcy zmierzą się ze Szwajcarią, a Węgry – ze Szkocją. Obydwa mecze odbędą się 23 czerwca (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).