Türkiye pokonała Gruzję świetnymi bramkami, psując im debiut na mistrzostwach Europy (wideo)

Zwycięskie dzieło zdobyła 19-letnia Arda Guler z Realu Madryt.

Reprezentacja Turcji pokonała Gruzję w meczu pierwszej rundy grupy F finałowej części Euro 2024 >. „Dziewięć.”

Podopieczni Vincenzo Montelli mogli od razu podwyższyć prowadzenie, ale w 27. minucie bramka Kenana Yildiza nie została uznana po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) ze względu na spalony.

W 32. minucie gruzińska drużyna wyrównała – Georges Mikautadze posłał piłkę na aut po dośrodkowaniu z prawej flanki Giorgi Kochorashvili.

Dla gruzińskiej drużyny to nie tylko pierwszy gol w tym turnieju, ale także pierwszy w historii strzelił gola na Mistrzostwach Europy – Sakartvello zadebiutował na Euro w meczu z Turcją.

Po przerwie Turcy ponownie objęli prowadzenie. W 65. minucie 19-letni napastnik Realu Madryt Arda Guler szalonym strzałem z dystansu posłał piłkę w górny róg.

Pod koniec meczu podopieczni Willy'ego Sagnola licznie ruszyli do ataku i byli bliscy uniknięcia porażki, m.in. trafienia w poprzeczkę. Gruzinom po raz drugi nie udało się jednak zdobyć bramki.

Kerem Akturkoglu zakończył ten dramatyczny mecz w 90. + 7. minucie, strzelając do pustej bramki, jak wszyscy zawodnicy reprezentacji Gruzji , łącznie z bramkarzem, wszedł w pole karne Turków, aby wykonać serwis z rzutu rożnego w nadziei na remis.

Recenzja meczu Turcja – Gruzja

< iframe class="leniwe ładowanie" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=24031677&lang=ru"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość="500" loading="lazy" scrolling="no"allowfullscreen="allowfullscreen">

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartetu F reprezentacja Portugalii zmierzy się z drużyną Czech (18 czerwca, początek o 22:00 czasu kijowskiego).

Obydwaj najsilniejsze drużyny każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.