„To bardzo haniebne”: Zinchenko mówił o miażdżącej porażce Ukrainy z Rumunią na początku Euro 2024

Aleksander był pierwszym z „niebiesko-żółtych” zawodników, który skomentował po fatalnym meczu.

Reprezentant Ukrainy Aleksander Zinczenko skomentował miażdżącą porażkę z Rumunią (0:3). ) w meczu otwarcia Euro 2024.

Nasza reprezentacja ustanowiła antyrekord, ponosząc największą porażkę w fazie grupowej w całej historii występów na mistrzostwach Europy Mistrzostwa.

„Bardzo trudno znaleźć właściwe słowa. Bardzo krępujące było patrzeć naszym fanom w oczy, wszystkim, którzy przyszli nas wspierać. Chłopaki rozumieją, co się stało. Musimy pokazać naszą reakcję w następnym meczu.

Co nie wyszło w meczu z Rumunią? Nie wiem, główny trener wykaże nam błędy po meczu, czego zabrakło. Ale porażka 0:3 zawsze jest bolesna i nieprzyjemna.

Jak trudno jest wrócić do gry po porażce? Mam nadzieję, że możemy to zrobić. Tak, niestety, nie ma zbyt wiele czasu, ale musimy wyjść z tej sytuacji. Wszystkie drużyny grają na tych samych warunkach, więc trzeba poprawić swoją grę, to jest na 100%.

Czego brakowało w drugiej połowie? Gdzieś przed nami czai się agresja, główny trener mówił o tym w przerwie. Kontrolowanie piłki to jedno, ale tworzenie sytuacji to drugie. Dokładnie w ten sposób rumuńska drużyna zwyciężyła, stworzyła sobie kilka okazji i strzeliła gole. A potem było nam bardzo ciężko” – cytuje Zinczenkę Suspilne Sport.

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet E zmierzą się Belgia i Słowacja (17 czerwca, początek o 19:00 czasu kijowskiego).

Następnie drużyna Ukrainy rozegra jeszcze dwa mecze fazy grupowej mistrzostw kontynentalnych: ze Słowacją w Dusseldorfie (21 czerwca, 16:00) i Belgią w Stuttgarcie (26 czerwca, 19:00).

Dwie najsilniejsze drużyny z każdy kwartet awansuje do 1/8 finału Mistrzostw Europy, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc.