Reprezentacja Ukrainy przegrała z Rumunią w meczu otwarcia Euro 2024 (wideo)

Zespół Siergieja Rebrowa fatalnie rozpoczął walkę o mistrzostwo kontynentalne.< /p>

Reprezentacja Ukrainy przegrała z Rumunią w meczu pierwszej rundy Euro 2024. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się porażką naszego zespołu z wynikiem 0:3.

Rumuni wyszli na prowadzenie w 30. minucie meczu. Bramkarz reprezentacji Ukrainy Andriej Łunin podał piłkę prosto pod nogi Dennisa Mana, po czym zagrał środkowym do Nikołaja Stanciu, który zza pola karnego pięknie posłał piłkę w dalszy górny róg.

Na początku drugiej połowy drużynie jeszcze dwukrotnie zabrakło Siergieja Rebrowa. W 53. minucie Rezvan Marin oddał strzał z dużej odległości z prawej flanki tuż pod lewym słupkiem.

W 57. minucie podopieczni Edwarda Yordanescu doprowadzili do druzgocącego wyniku. Po rzucie rożnym Denis Dregush dośrodkował Mana z bliskiej odległości z prawego skrzydła pola karnego.

Następnie ukraińska drużyna próbowała chociaż zmniejszyć różnicę punktową i uniknąć porażki, jednak przed końcowym gwizdkiem nie udało jej się już trafić do bramki rumuńskiej drużyny.

Recenzja meczu Rumunia – Ukraina

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet E Belgia i Słowacja zmierzą się spotkanie (17 czerwca, początek o 19:00 czasu kijowskiego).

Następnie ukraińska drużyna czeka jeszcze dwa mecze fazy grupowej mistrzostw kontynentalnych: ze Słowacją w Dusseldorfie (21 czerwca 16:00) oraz z Belgią w Stuttgarcie (26 czerwca, 19:00).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finałów Mistrzostw Europy.

Wcześniej informowano, że UEFA zakazała wnoszenia rosyjskich flag na mecz otwarcia reprezentacji Ukrainy na Euro 2024.