Portugalia z Ronaldo odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Czechami w pierwszej rundzie Euro 2024 (wideo)

Zespół Roberto Martineza strzelił decydującego gola w doliczonym czasie gry.

Reprezentacja Portugalii pokonała drużynę Czech w meczu finałowym pierwszej rundy fazy grupowej Euro 2024. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 2:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez żadnych bramek. Na początku drugiej połowy konfrontacji Czesi niespodziewanie wyszli na prowadzenie – w 62. minucie precyzyjny strzał oddał Lukas Provod.

Podopieczni Roberto Martineza potrafili jednak odrobić straty. W 69. minucie wynik wyrównał po bramce samobójczej czeskiego obrońcy Robina Granaca.

W 87. minucie Diogo Jota mógł zdobyć bramkę dla Portugalczyka, który dokończył piłkę w bramce po tym, jak główka Ronaldo trafiła w słupek. Jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramka została anulowana, ponieważ Cristiano był na spalonym.

A mimo to Portugalia wywalczyła zwycięstwo w tym pełnym napięcia meczu. Decydującego gola strzelił w 90+2 minucie Francisco Conceicao.

Przypomnijmy, że Ronaldo wszedł na mecz z Czechami w wyjściowym składzie i przebywał na boisku aż do końcowego gwizdka. 39-letni napastnik ustanowił wyjątkowy rekord– Cristiano został pierwszym piłkarzem w historii, który wystąpił w sześciu mistrzostwach Europy.

Recenzja meczu Portugalia – Czechy

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartetu F drużyna Turcji pokonała drużynę Gruzji świetnymi bramkami (3:1).

Tym samym po pierwszej rundzie Turcja i Portugalia prowadzą w grupie z trzema punkty każdy. Czechy i Gruzja na razie nie mają punktów kwalifikacyjnych.

W drugiej rundzie Portugalia spotka się z Turcją, a Czechy będą walczyć z Gruzją. Obydwa mecze odbędą się 22 czerwca.

Dwa najsilniejsze drużyny z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału.