Reprezentacja Francji pokonała Austrię w pierwszej rundzie Euro 2024 dzięki bramce samobójczej (wideo)

"Le Blais" razem z Holandią prowadzą w swojej grupie.

Reprezentacja Francjipokonała austriacką drużynę w meczu pierwszej rundy rozgrywek Grupa D ostatniej rundyEuro -2024. Mecz na Dusseldorf Arena w Dusseldorfie zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola w tej konfrontacji drużyna Didiera Deschampsa strzeliła pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie Kylian Mbappe na skrzydle rozprawił się z obrońcą i dośrodkował, po czym Maximilian Wobert wbił piłkę do własnej bramki.

Le Blais nie strzelili już gola, ale nie pozwolili przeciwnikowi na odrobienie strat. Należy pamiętać, że pod koniec meczu Mbappe w bójce z przeciwnikiem doznał kontuzji i złamał nos aż do krwi, dlatego został zastąpiony.

Recenzja meczu Austria – Francja< /strong>

Przypomnijmy, że dzień wcześniej odbył się kolejny mecz pierwszej rundy kwartetu D: reprezentacja Holandii zdobyła mocny -wolne zwycięstwo nad Polską (2:1).

Tak więc po pierwszej rundzie Holandia i Francja prowadzą w tej grupie z po trzy punkty. Polska i Austria pozostają na razie bez punktów kwalifikacyjnych.

W tabeli w drugiej rundzie Euro 2024 Francuzi zmierzą się z Holandią, a Polacy z Austriakami. Obydwa mecze odbędą się 21 czerwca.

Dwie najsilniejsze drużyny każdego kwartetu oraz czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc awansują do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

p>

Wcześniej informowaliśmy, że reprezentacja Ukrainy dotkliwie przegrała z Rumunią (0:3) w meczu otwarcia Euro 2024.