Łunin zareagował na druzgocącą porażkę reprezentacji Ukrainy z Rumunii w pierwszym meczu Euro 2024

Niebiesko-żółty bramkarz w meczu otwarcia turnieju stracił trzy bramki.

Bramkarz reprezentacji Ukrainy Andrey Lunin skomentował miażdżącą porażkę z Rumunii (0:3) w pierwszej rundzie Euro 2024.

Nasza reprezentacja ustanowiła antyrekord, ponosząc największą w historii występów porażkę w fazie grupowej na Mistrzostwach Europy.

“Wszyscy wszystko widzieli. Pierwsza piłka to był mój błąd techniczny, tak się stało. Nie ma tu żadnych wyjaśnień. Potem piłki po prostu nie było widać, trochę szczęścia (w odcinku z drugą bramką – uwaga). W odcinku przy trzecim golu nie zrozumieli tego. To są nasze błędy, musimy je naprawić i iść dalej.

Jak trudno jest wracać po takich meczach, ale mecze odbywają się co trzy dni , nie ma wyboru i czasu. Musisz wyzdrowieć, przestawić się i iść dalej.

Ciężko mi teraz cokolwiek powiedzieć. Nie zawsze da się przerwać przebieg spotkania. Wszyscy byli załadowani. Było więcej wskazówek taktycznych, jak naprawić sytuację. Wszyscy wszystko doskonale rozumieli, wskazówki były bardziej taktyczne, co zmienić, co dodać.

Jeśli przeanalizujemy naszą grę i usuniemy błędy, możemy pokonać takie drużyny – musimy to zrobić. Musimy po prostu unikać błędów” – stwierdził Łunin w komentarzu dla Suspilna Sport.

Wcześniej informowaliśmy, że Aleksander Zinczenko mówił o druzgocącej porażce reprezentacji Ukrainy z Rumunii na początku Euro 2024. Również główny trener Siergiej Rebrow skomentował miażdżące fiasko swojej drużyny.

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet E zmierzą się Belgia i Słowacja (17 czerwca, początek o 19:00 Kijów). godz.).

W następnej kolejności ukraińska drużyna rozegra jeszcze dwa mecze fazy grupowej mistrzostw kontynentalnych: ze Słowacją w Dusseldorfie (21 czerwca, godz. 16:00) i Belgią w Stuttgarcie (26 czerwca). 19:00).

< p>Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału Mistrzostw Europy.