Jarmołenko ustanowił wyjątkowe osiągnięcie na Euro 2024

Andrey został pierwszym Ukraińcem, który wystąpił w czterech mistrzostwach Europy.<

Pomocnik Dynama Kijów i reprezentacji Ukrainy Andriej Jarmołenko ustanowił wyjątkowe osiągnięcie na Euro 2024.

On został pierwszym ukraińskim piłkarzem, który wystąpił w czterech mistrzostwach Europy.

34-letni zawodnik wszedł na boisko w 62. minucie meczu z Rumunią, zastępując Wiktora Cygankowa. Andrey nie pomógł swojej drużynie uniknąć porażki. Reprezentacja Ukrainy przegrała wynikiem 0:3.

Euro 2024 było już dla Jarmołenko czwartym turniejem kontynentalnym. Wcześniej brał udział w meczach Mistrzostw Europy w latach 2012, 2016 i 2020.

Łącznie Andrei ma na koncie 2 gole i 3 asysty w mistrzostwach kontynentalnych.

Zauważ, że mecz był przeciwko Rumunom stał się 120. Jarmołenko w reprezentacji, strzelił 46 goli i 26 asyst.

Wcześniej informowano, że Aleksander Zinczenko mówił o druzgocącej porażce reprezentacji Ukrainy z Rumunii na początku Euro 2024. Główny trener Siergiej Rebrow również skomentował miażdżące fiasko swojej drużyny.

W kolejnym meczu pierwszej rundy Quartet E zmierzą się Belgia i Słowacja (17 czerwca, początek o 19:00 czasu kijowskiego).

W następnej kolejności ukraińska drużyna czeka jeszcze dwa mecze w fazie grupowej mistrzostw kontynentalnych: ze Słowacją w Dusseldorfie (21 czerwca, 16:00) i z Belgią w Stuttgarcie (26 czerwca, 19:00 ).

Dwa najsilniejsze zespoły z każdego kwartetu, a także czterech najlepszych zdobywców trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału Mistrzostw Europy.