Site icon GEO Polityka

Jak nauczyć dziecko raczkować: 6 prostych wskazówek dla młodych rodziców

|.

Kamienie milowe w rozwoju są zawsze ekscytującymi momentami w życiu rodziców. Czasami jednak może się wydawać, że czekasz całą wieczność, aż Twoje dziecko stanie się mobilne. Kiedy dzieci zaczynają raczkować? A jak rodzice mogą nauczyć swoje dziecko szybszego raczkowania?

TreśćKiedy dziecko zaczyna raczkować? Oznaki, że dziecko jest gotowe do raczkowania. Jak uczyć szybsze raczkowanie dziecka

WomanEL podzieli się z Tobą prostymi trikami, które pomogą dziecku rozwinąć umiejętności i motywację do ruchu.

Kiedy dzieci zaczynają raczkować?

Niemowlęta zaczynają raczkować średnio w wieku od siedmiu do dziesięciu miesięcy. Każde dziecko jest jednak indywidualne. I choć to stwierdzenie jest irytujące, nie może być bardziej prawdziwe. Ponadto niektórym dzieciom, np. wrogom, opanowanie tego kamienia milowego w ruchu zajmuje nieco więcej czasu.

Ważne jest, aby świeżo upieczeni rodzice wiedzieli, że wszystkie te scenariusze są całkowicie normalne. Według pediatrów, jeśli Twoje dziecko koordynuje ruchy obu stron ciała i używa jednakowo obu rąk i nóg, nie ma powodu do zmartwień.

Oznaki, że Twoje dziecko jest gotowe indeksuj

Czołganie wymaga dużej koordynacji i siły. Ale gdy Twoje dziecko zacznie opanowywać te umiejętności, będzie gotowe do ruchu! Oto kilka oznak, że Twoje dziecko wkrótce zacznie raczkować.

  1. Ćwicz kilka razy dziennie. Czas spędzony na brzuszku jest bardzo ważny dla rozwoju głowy i szyi dziecka, a także jego ramion, ramion i mięśni tułowia. Jeśli Twoje dziecko urodziło się o czasie, możesz to zrobić już od dnia powrotu ze szpitala do domu! To ćwiczenie wygląda dokładnie tak, jak brzmi: pozwalasz dziecku pobawić się na brzuszku. Eksperci zalecają rozpoczęcie od dwóch do trzech krótkich (3–5 minut) sesji ćwiczeń na brzuchu każdego dnia. Następnie, gdy Twoje dziecko stopniowo zacznie zyskiwać wytrzymałość, możesz zacząć wykonywać dłuższe i częstsze sesje. Twoim celem jest osiągnięcie przez dziecko 15–30 minut przebywania na brzuszku dziennie do ukończenia przez dziecko drugiego miesiąca życia.
  2. Unikaj huśtawek, chodzików, a nawet kojców. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko raczkowało, musisz zapewnić mu przestrzeń i swobodę ruchów. Stwórz bezpieczny plac zabaw, w którym Twoje dziecko będzie mogło wypróbować tę umiejętność. Im więcej czasu spędzą na podłodze, tym lepiej!
  3. Umieść przedmioty na odległość wyciągniętej ręki. Gdy dziecko będzie już pewnie trzymać głowę i szyję w górze i będzie w stanie utrzymać się, leżąc na brzuchu, zacznij umieszczać w jego zasięgu zabawki w jaskrawych kolorach. Może to skłonić dziecko do podjęcia próby podejścia bliżej, aby wziąć w posiadanie ten interesujący przedmiot.
  4. Pokaż im, jak to się robi. Stań na czworakach i powoli czołgaj się w ich stronę, obok nich, za nimi i wokół nich. Pozwól im obserwować Twoje działania. Małe dzieci uczą się poprzez obserwację i naśladownictwo, więc to proste ćwiczenie może pomóc im lepiej zrozumieć ten proces.
  5. Utwórz tor przeszkód. Gdy Twoje dziecko zaczyna się powoli poruszać, świetnym sposobem na poprawę jego techniki jest umieszczanie przeszkód na jego drodze. Może to obejmować poduszki, tunele, wałki piankowe, puste pudełka i inne bezpieczne przedmioty, które leżą w domu. Pamiętaj tylko, aby zawsze kontrolować takie gry.
  6. Pochwała! Kiedy Twoje dziecko zacznie próbować raczkować, bądź szczęśliwy i daj mu znać, że radzi sobie świetnie! Pozytywne wzmocnienie może być świetnym narzędziem, które pomoże Twojemu dziecku zdobyć nowe umiejętności i zyskać motywację do kontynuowania aktywności.

Urodzenie dziecka nie powinno powstrzymywać Cię od zabawy w łóżku z mężem! Oto wskazówki, jak przywrócić iskrę.

Źródło informacji

Exit mobile version