Ukraińska olimpijska drużyna piłkarska wygrała turniej we Francji w rzutach karnych (wideo)

Drużyna Rusłana Rotana pokonała drużynę Wybrzeża Kości Słoniowej w dramatycznym finale do lat 20

Olimpijska reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-23) zwyciężyła w międzynarodowym turnieju kontrolnym Tournoi Maurice Revello we Francji, będącym przygotowaniem do zawodów Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu.

W finale drużyna Ruslana Rotana pokonała drużynę Wybrzeża Kości Słoniowej do lat 20. Główna część spotkania zakończyła się remisem2:2, a w serii rzutów karnych „niebiesko-żółte” okazały się celniejsze – 5:4.

Już w 7. minucie meczu Denis Shostak postawił Ukraińców dalej. W 31. minucie nasz zespół podwoił prowadzenie w wyniku – Maxim Khlan trafił w pustą siatkę po podaniu Daniila Sicana.

Przed przerwą Iworyjczycy zmniejszyli przewagę – zauważył Patrick Watro. W drugiej połowie zdobył dublet, wyrównując wynik w 59. minucie meczu.

Zgodnie z regulaminem zawodów zespoły obyły się bez dogrywek i od razu przystąpiły do ​​serii rzutów karnych. Zespół Rotana wykorzystał pięć z sześciu strzałów, ale przeciwnik dwukrotnie spudłował. Trofeum zdobyła zatem drużyna ukraińska.

Wideo meczu Ukraina U-23 – Wybrzeże Kości Słoniowej U-20

Dodajmy, że drużyna Rotana wcześniej wygrała wszystkie cztery swoje mecze w fazie grupowej turnieju przedolimpijskiego. Reprezentacja UkrainypokonałaIndonezję U-20 wynikiem 3:0,pokonała włoską drużynę młodzieżową (U-21) wynikiem 4:0,pokonali olimpijską drużynę Panamy (U-23) z wynikiem 2:0 ipokonali młodzieżową reprezentację Japonii (U-19) z wynikiem 2:1.

Przypomnijmy, turniej piłki nożnej mężczyzn Igrzysk Olimpijskich 2024 odbędzie się od 24 lipca do 9 sierpnia w siedmiu miastach Francji: Paryżu, Marsylii, Lyonie, Bordeaux, Saint-Etienne, Nicei i Nantes.< /p>

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej po raz pierwszy weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Zespół Rotana zagra w grupie B z Argentyną, Marokiem i Irakiem. Do play-offów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdego kwartetu.

Zgodnie z regulaminem w olimpijskim turnieju piłki nożnej mogą brać udział zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2001 roku. Każda drużyna może zgłosić tylko trzech zawodników powyżej tego wieku w zgłoszeniu 18 zawodników.